Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.04.2023R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DZISIAJ

  • Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Jest to Święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  • Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci  przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie w kościele dla Dzieci i Rodziców. Obecność obowiązkowa!
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 10560  zł., a przelewy bankowe to 3170 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W piątek, 21 kwietnia oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

W sobotę, 22 kwietnia o 12:00, zapraszamy Parafian do udziału we Mszy Świętej celebrowanej przez Księży Rocznikowych, Księdza Proboszcza, wyświęconych w 1990 r., którym Patronuje Św. Brat Albert. Prosimy o modlitwę w Intencji tych Kapłanów.

W niedzielę, 23 kwietnia, obchodzić będziemy NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna TYDZIEŃ BIBLIJNY. Hasłem są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. Proponowana jest Ewangelia według Św. Jana.

W przyszłą niedzielę, przeżywać będziemy Niedzielę Powołań. Gościć będziemy Diakona i Kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Mszy Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci i Młodzież na spotkanie z Nimi. Opowiedzą nam o wyborze drogi powołania życiowego, o życiu w Seminarium Duchownym i przygotowaniu do kapłaństwa. Niech to będzie zachętą do modlitwy o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego także z naszej Parafii.

Ojcowie Franciszkanie z Harmęż zapraszają małżeństwa na rekolekcje: „Furtka Pokory”. Spotkania odbywać się będą od 26 kwietnia do 21 czerwca w każdą środę o 18:30 w klasztorze. Zapisy poprzez adres email do 23 kwietnia. Więcej informacji na plakacie.

W poniedziałek, 24 kwietnia zapraszamy na Uroczystości 83 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej na Polskich Jeńcach Wojennych w 1940 r. w ZSRR.

Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele przy Tablicy upamiętniającej Ofiary Zbrodni Katyńskiej: o 9:45 złożenie kwiatów, a o 10:00 Msza Św. Więcej informacji na afiszu.

Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Dziękczynnej, za Dar Życia Św. Józefa Bilczewskiego, do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 10 czerwca 2023 r. Parafie Dekanatu Oświęcimskiego planują wyjazd z noclegiem 9 i 10 czerwca (piątek i sobota). Koszt Pielgrzymki to 310 zł. Ilość miejsc ograniczona (10 osób z parafii). Więcej informacji na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Radość i Miłość są skrzydłami wielkich poczynań”
.
Johann Wolfgang Goethe