Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 PAŹDZIERNIKA 2023 R.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.
  • Obchodzimy 23 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA”. Do puszek zbierane są Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.
  • W przedsionku kościoła, po Mszach Świętych o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00, Młodzież Oazowa  będzie rozprowadzała znicze. Dochód przeznaczony jest na sfinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży z naszej Parafii. Także w kolejne niedziele Młodzież będzie sprzedawać znicze. Zachęcamy do ich nabywania. „Bóg zapłać” za wsparcie i życzliwość!
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
  • We wtorek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.
  • W środę, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich Pracownikach lecznictwa oraz o Kapelanach Szpitalnych.
  • W piątek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana, Patrona naszej Diecezji. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu do 19:45.

Nabożeństwa  Różańcowe w kościele odprawiamy:  w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, o Parafii, o Rodzinach, o wszystkich, którzy potrzebują orędownictwa Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 8810 zł., a przelewy bankowe to 2380 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

22 października będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, pod hasłem: „MISJE SERCEM KOŚCIOŁA”.  Siostry Serafitki wraz z Oazą Dzieci i Scholą przygotowują oprawę liturgiczną. Kazanie wygłosi Ks. Janusz Talik, Dyrektor Wydziału Misyjnego naszej diecezji. Modlitwą i ofiarą chciejmy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła, a szczególnie Dom Dziecka w Santa Cruz w Boliwii, gdzie pracują Siostry Serafitki. Po Mszach Św. zapraszamy na Misyjny Kiermasz oraz Różaniec o 17:30.

W przyszłą niedzielę, w kościele Świętych Małgorzaty i Katarzyny w  Kętach, Biskup Ordynariusz zainauguruje Mszą Św. o 13:00 Rok Jubileuszowy z okazji 550 rocznicy śmierci Św. Jana Kantego. Więcej informacji na plakacie.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 9:00 zostanie odprawiona Intencja zamówiona przez Pielgrzymów na powitanie Pieszej Pielgrzymki. Zapraszamy!

 W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu pragnie poinformować o możliwości składania ofiar dla Radia Maryja i TV Trwam w Parafii Wniebowzięcia NMP. Datki można składać w podpisanej kopercie na tacę lub w kancelarii parafialnej, zaznaczając, że jest to dar dla Radia Maryja. Więcej informacji na afiszu.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

CYTAT NA DROGĘ:

„Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle.”

Platon