Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.12.2019R.

3 NIEDZIELA ADWENTU – „GAUDETE”

DZISIAJ:

  • Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach przy współpracy z Parafią zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Całkowity dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na zakup pomocy edukacyjnych dla Uczniów tej Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!
  • Na Mszę Św. o 12:00, ZAPRASZAMY  DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

Składamy serdeczne podziękowanie za OFIARY pieniężne zebrane jako „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zebrano 3950  zł. „Bóg zapłać”!

W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Msze Św.  RORATNIE  odprawiamy: od  poniedziałku  do piątku o 17:00, a w soboty 7:00. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Siostry Serafitki ze wspólnotą błogosławionej Matki Małgorzaty serdecznie zapraszają na kolejne Serafickie Uwielbienie, w najbliższy wtorek 17 grudnia o godzinie 19.30  do kościoła Sióstr Serafitek.

W środę, 18 grudnia o 16:30 zapraszamy na  SPOTKANIE Dzieci Komunijne z miasta, do salki katechetycznej.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej Modlitwy przy Grobie Ks. Proboszcza Jerzego Brońki  w Trzecią Rocznicę śmierci, która przypada w czwartek 19 grudnia. Modlitwę rozpoczniemy przy grobie o 16:30 złożeniem kwiatów, zapaleniem znicza i Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie przejdziemy do kościoła parafialnego, aby o 17:00 celebrować Mszę Św. za duszę Śp. Ks. Kanonika Jerzego. „Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie”. 

Także w czwartek,  po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE IV.

W piątek – 20 grudnia, w naszym kościele odbędzie się SPOWIEDŹ ŚWIĘTA ADWENTOWA.

GODZINY SPOWIEDZI:

  • od 8:30 do 10:00 i od 10:30 do 12:00 oraz od 14:30 do 16:00 i od 16:30 do 18:00

W tym dniu spowiadać będą  Księża zaproszeni  z sąsiednich Parafii. Prosimy o modlitwę w intencji spowiedzi świętej, abyśmy wszyscy, za Łaską Bożą odsunęli to co dzieli nas od Chrystusa, aby On, Bóg Człowiek narodził się w każdym z nas.

Także w piątek, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 17:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 19:00. 

W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, Harcerze z Hufca ZHP Oświęcim, na Mszy Św. o 10:30 przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Prosimy o przyniesienie świec lub lampionów, aby można było zabrać Światełko do domów.

Także w przyszłą niedzielę, serdecznie zaprasza do udziału w XII  Oświęcimskiej Wigilii, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, od godziny 16:00. W Programie: życzenia, wspólne śpiewanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.

W poniedziałek, 23 grudnia, ŚWIĄTECZNE odwiedziny Chorych z posługą  sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby Starsze i Chore. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”,

W niedzielę, 29 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

W gablotce w kościele i kaplicy oraz na stronie Internetowej zamieszczony jest Plan WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY.

Od 1 stycznia 2020 r. ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Św. w Niedziele i Święta Nakazane. 

  • Zamiast Mszy Św. o godzinie 8:00 będzie o 7:30. 
  • Druga zmiana dotyczy przeniesienia Mszy Św. dla Dzieci z godziny 12:00 na 10:30, a tym samym ulegną zmianie godziny Chrztów Świętych i Roczków z godziny 10:30 na 12:00. 

Komenda Policji wraz z Episkopatem Polski zwracają się do Wiernych z APELEM: „Załóż ODBLASKI i bądź widoczny na DRODZE!”. Jest to ZACHĘTA, aby po zmroku w okresie jesienno – zimowym i nie tylko, poruszając się po drogach nosić ELEMENTY ODBLASKOWE. Taki odblask ostrzega kierowcę, że Ktoś idzie drogą i może uratować zdrowie i życie pieszego. W czwartek po Roratach w kościele odbędzie się spotkanie z policjantem i rozdawanie Elementów Odblaskowych.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Adwent nam przypomina, że moja ziemia musi się otworzyć i zrodzić Zbawiciela wszystkim,
którzy Go ode mnie oczekują.”