Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.11.2020R.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.   
  • Caritas Polska organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”. Od tej Niedzieli  można będzie nabyć taką świecę w Zakrystii lub w Kancelarii, w godzinach otwarcia. Minimalna Ofiara za świecę małą to 6 zł., a za dużą 15 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!
  • Wyrażamy wdzięczność za Ofiary „Inwestycyjne”. Jest to kwota 5940 zł., oraz 1890 zł wpłaty na konto.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, dziewicy,
  • W środę, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Ks. Biskupa Romana Pindla. W modlitwie pamiętajmy o Biskupie.
  • W piątek, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 19:45.
  • W sobotę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza Zimniaka oraz Ks. Janusza, Naszego Wikariusza. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizantach. Ks. Januszowi życzymy Darów Ducha Św., Bł. B. oraz opieki M. B. naszej Patronki.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

W czwartek, 19 listopada, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE IX.

Trwają prace przy ogrodzeniu cmentarnym. Prosimy o bezpieczne zachowanie, cierpliwość, stosowanie się do OSTRZEŻEŃ i nie przeszkadzanie przy wykonywanych czynnościach. Dziękujemy! 

W przyszłą niedzielę, 22 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabywać, w „Bibliotece” po Mszach Św. od I Niedzieli Adwentu oraz w Zakrystii i  Kancelarii w godzinach jej otwarcia.

Prosimy i przypominamy o noszeniu maseczek zakrywających usta i nos oraz o odpowiedniej kolejności w przyjmowaniu Komunii Świętej – najpierw „na rękę”, następnie przyjmujący „do ust”. Zachęcamy do Spowiedzi Świętej i uczestnictwa w Mszach Świętych w tygodniu.  Dziękujemy.  

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Mamy swój obraz świętości i dlatego tak trudno jest nam pogodzić się z prawdą,
że ŚWIĘTOŚĆ jest współżyciem z Chrystusem,
zespoleniem i obcowaniem z Nim na miarę naszych możliwości.
Zawsze jednak z udziałem zaparcia się samego siebie,
z ciężarem własnego życia, który jest lżejszym lub cięższym krzyżem każdego z nas, …”