Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.09.2019R.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
  • Siostry Serafitki zapraszają na Odpust ku czci M. B. Bolesnej. Msze Św. w kościele Sióstr o 7:00 i 9:00.
  • Rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: „Nauczycielu gdzie mieszkasz”.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,
  • W środę, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. ZAPRASZAMY Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na wspólne SPOTKANIE. Rozpocznie się Mszą Św. z kazaniem o 18:00, a następnie Nowenna i Nabożeństwo do Ducha Świętego. Obecność obowiązkowa!
  • W piątek, 20 września – wspomnienie Św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu „Dzienniczka” Św. Faustyny, do 19:45. 
  • W sobotę, 21 września – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W czwartek, 19 września, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE I.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na XXXV PIELGRZYMKĘ Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, 21 i 22 września (sobota i niedziela). Program na plakacie.

W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona w  kościele św. Maksymiliana, w Oświęcimiu Opera  Pt.: „ZAPOMNIANI CHŁOPCY”, w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł – dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie.

MISJONARKI NIEPOKALANEJ OJCA KOLBEGO przeżywają Jubileusz 25 lecia obecności w Polsce na Ziemi Oświęcimskiej. Kulminacyjnym punktem będzie Msza Św. odprawiana przez Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego w niedzielę, 29 września. Plan obchodów znajduje się na plakacie.

W dniach od 20 do 26 września  w Naszym Kinie, Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędą się projekcje filmu Pt. „Z miłości do Joey”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Papież Benedykt XVI nauczał:
„Nawrócenie nie jest jedynie momentem, chwilą życia: jest drogą”.