Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.08.2021R.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DZISIAJ

  • Przeżywamy uroczystość Odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy Św. nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.
  • O 12:00 będzie celebrowana SUMA ODPUSTOWA, z procesją wokół kościoła i poświęceniem wieńców dożynkowych. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Maciej Ścibor, Dyrektor Ośrodka Rekolekcyjno – Rekraacyjnego na „ŚNIEŻNICY” w Kasinie Wielkiej, Jubilat przeżywający 25 rocznicę święceń kapłańskich.
  • Uroczyste Nieszpory odprawimy o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana. W tym dniu Ks. Jacek obchodzi Imieniny. Życzymy obfitych Łask Bożych, opieki Matki Bożej oraz pomyślności w pracy duszpasterskiej w nowej parafii.
  • W piątek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45.
  • W sobotę, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża.

Wyrażamy słowa podziękowania za złożone Ofiary „Inwestycyjne”. Jest to kwota 9040 zł , 70 Funtów oraz przelewy bankowe 2840 zł. „Bóg zapłać”.

Trwa Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości.

  • W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia na Mszy Św. o 9:00 nastąpi pożegnanie Księdza Marcina i Księdza Jacka. Niech obecność i modlitwa będą wyrazem wdzięczności za Ich posługę kapłańską dla naszej Wspólnoty.

Wyrażamy słowa wdzięczności Księdzu Maciejowi, Jubilatowi za wygłoszone Słowo Boże oraz życzymy Bł. B. i opieki M. B. na dalsze lata posługi kapłańskiej.

„Bóg zapłać” Siostrze Jadwidze, Zakrystiance i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Odpustu Parafialnego.

Urząd Miasta Oświęcim, zwraca się do Mieszkańców z informacją i przypomnieniem na temat Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań. 22 sierpnia podczas trwania Pikniku Organizacji Pozarządowych na Bulwarach w godzinach od 13:00 do 17:00 przygotowane zostaną stanowiska, gdzie będzie można dokonać spisu. Więcej informacji na afiszu.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Jeśli chcemy ponownie odkryć ścisłą więź, jaka istnieje między Kościołem i Eucharystią, w całym jej bogactwie, nie możemy zapomnieć o Maryi, Matce i Wzorze Kościoła. … Maryja bowiem może nas prowadzić ku temu Najświętszemu Sakramentowi, ponieważ jest z nim głęboko związana”.