Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.05.2022R.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

  • O 17:30 Nabożeństwa Majowe połączone z Nowenną do Św. Michała Archanioła przed Misjami Parafialnymi i Nawiedzeniem Figury Św. Michała. Zapraszamy!
  • Na plakatach, folderach i Stronie Internetowej znajduje się Program Misji Parafialnych oraz Peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła. Prosimy o zapoznanie się z nim, modlitwę w Intencji Misji i Misjonarzy oraz uczestnictwo.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  • W sobotę, 21 maja – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe połączone z Nowenną do Św. Michała, po Mszy Św. wieczornej.

W dniach od 16 do 26 maja BR, będzie prowadzona akcja: „MAKULATURA NA MISJE”. Fundusze zostaną przekazane na rozbudowę sierocińca w Santa Cruz, w Boliwii, prowadzonego przez Siostry Serafitki. Makulaturę będzie można składać do kontenera ustawionego przy klasztorze Sióstr Serafitek, przy wjeździe od strony Cmentarza Parafialnego. Więcej informacji na plakacie.

W czwartek, 19 maja, zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na Mszę Św. o 18:00, a następnie Nabożeństwo i próba przed przyjęciem sakramentu. Obecność obowiązkowa!

W piątek, 20 maja, po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, połączona z Nowenną do Św. Michała Archanioła, do 19:45. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę, 22 maja rozpoczynamy Misje Parafialne i Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła według ogłoszonego planu.

Na Stronie Internetowej oraz w Gablotce znajdują się informacje związane z Figurą Św. Michała Archanioła z Gargano oraz ze Szkaplerzem Św. Michała. Niech naszym przygotowaniem do Peregrynacji będzie udział w Nowennie do Św. Michała Archanioła połączone z Nabożeństwem Majowym oraz modlitwa o duchowe owoce Peregrynacji i Misji.

Zapraszamy Parafian do zaangażowania się w to wyjątkowe przywitanie i Nawiedzenie Figury Św. Michała Archanioła, które nastąpi w niedzielę 22 maja o 20:00 przez przedstawicieli Wspólnot Parafialnych, dzieci, młodzieży, dorosłych, Kół Gospodyń Wiejskich, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Broszkowic. Zakończenie Peregrynacji nastąpi w środę 25 maja pożegnaniem Figury, możliwością przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła oraz złożeniem ofiary na rzecz Dzieł prowadzonych przez Księży Michalitów.

„Paczka dla Ukrainy” – aby włączyć się w akcję należy pobrać w kancelarii karton z logo „Caritas”, następnie wypełnić go artykułami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz środkami chemicznymi i kosmetycznymi według szczegółowych instrukcji dołączonych do kartonu. Znajduje się tam dokładny opis produktów, waga kartonu, logo akcji do naklejenia na karton oraz list do rodzin w języku ukraińskim. Tak przygotowane paczki prosimy z powrotem dostarczyć do parafii w godzinach urzędowania kancelarii.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Apostolstwo Chorych”, „Misyjne Drogi”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Uwielbiajcie Pana, wszyscy Jego Aniołowie, Mocarze pełniący Jego nakazy, posłuszni Jego słowom” Pismo Święte, Psalm 103