Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.03.2020R.

 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ: 

W sytuacji zagrożenia koronawirusem, Biskup Diecezji Roman Pindel wystosował KOMUNIKAT i APEL, który znajduje się na Stronie Internetowej Diecezji i Parafii oraz wydrukowany w Gablotce. Prosimy, aby Wierni stosowali się do zaleceń Biskupa.

Wiąże się z tym przyjmowanie Komunii Św. „na rękę”. 

Zarządza się, aby odwołać: Nabożeństwo Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Rekolekcje Parafialne dla Dorosłych i Dzieci. Odwołujemy także Pielgrzymkę Parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Spotkania Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.

Podczas Mszy Św. powinno uczestniczyć do 50 osób, w tym Ci, którzy zamówili Intencję Mszalną. Dotyczy to także Mszy Św. pogrzebowych.

Gdy chodzi o sprawę spowiedzi to prosimy, aby nie odkładać na ostatni moment, ale korzystać w miarę możliwości z posługi kapłanów przed Mszami Świętymi. Nie będzie spowiedzi całodniowej przed Wielkanocą. 

Zachęcamy do zachowania spokoju, roztropności, wskazań Sanepidu oraz Innych Służb.

Niech ten czas Wielkiego Postu naznaczony zagrożeniem wirusowym, będzie okazją do wzmożonej modlitwy, wzajemnej pomocy szczególnie Osobom Starszym i Samotnym oraz zaufania Bogu.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 19 marca – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Wyrażamy słowa wdzięczności za Ofiary złożone na cele misyjne: Dzieło „Ad Gentes”. Zebrano 930 zł.

Podczas „Składki Inwestycyjnej” zebrano kwotę: 10520 zł. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

W piątek, 20 marca, modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. 

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 6 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

W związku z zaistniałą sytuacją, Przychodnia MULTIMED w Oświęcimiu zwraca się do Pacjentów, aby w sytuacjach chorobowych i problematycznych  korzystali z porad telefonicznych, aby unikać bezpośredniego kontaktu, jeśli to niekonieczne.

Kardynał Stefan Wyszyński głosił:
„Nie trzeba oglądać się na innych,
na tych lub owych, może na polityków,
żądając od nich, aby się odmienili.
Każdy musi zacząć od siebie,
abyśmy prawdziwie się odmienili.