Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.11.2021R.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Na Mszy Św. o 10:30 nastąpi inauguracja Parafialnego Etapu Drogi Synodalnej. Celem obecnego Synodu jest refleksja nad wspólną Drogą w Kościele. Papież Franciszek zaprasza nas, abyśmy wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego i dawali świadectwo o Kościele. Podejmijmy to zadanie i każdy, któremu zależy na dobru Wspólnoty Kościoła niech włączy się w prace Synodalne na etapie Parafii. Niech Ikona Matki Bożej Niosącej Ducha Świętego oraz modlitwa i wskazania zawarte na odwrocie zachęcą nas do wspólnego zaangażowania. Prosimy, aby każda rodzina i osoby samotne zabrały ten wizerunek Matki Bożej.
  • Podczas składki niedzielnej, zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Przed kościołem, Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na nowy rok. Do skarbonki będzie można złożyć dadki, które umożliwią działalność OSP. Te pieniądze będą przeznaczone na sprzęt i środki ratunkowe. „Bogu ku chwale, ludziom na pożytek”.
  • Przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: „SOLIDARNI Z LIBANEM”. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W czwartek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego.
  • W sobotę, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W piątek, 19 listopada oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45.

Ojcowie Franciszkanie z Harmęż wraz z Misjonarkami Niepokalanej O. Kolbego, zapraszają na REKOLEKCJE KOLBIAŃSKIE w dniach od 19 do 21 listopada BR. Więcej informacji na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 21 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Seniora Janusza Zimniaka oraz Ks. Janusza, Naszego Wikariusza. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizantach. Ks. Januszowi życzymy Darów Ducha Św., Bł. B. oraz opieki M. B. naszej Patronki.

Także w niedzielę, na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Krótkie jest nasze życie, cała ufność w Miłosierdziu Bożym, i Bóg chce, abyśmy Go o to Miłosierdzie prosili. Wołajmy zatem, ile sił starczy i póki czas mamy”. Św. Rafał Kalinowski