Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.08.2022R.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO

DZISIAJ:

  • Obchodzimy uroczystość ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Głównego Patrona Diecezji. Przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz, o 10:30 będzie celebrowana Eucharystia.
  • Podczas składki niedzielnej będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 15 sierpnia –  UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci  WNIEBOWZIĘCIA  NMP. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

SUMA ODPUSTOWA, z procesją wokół kościoła i poświęceniem wieńców dożynkowych o godzinie 12:00. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Marcin Hodana, proboszcz z Parafii M. B. Częstochowskiej w Okleśnej, Jubilat przeżywający 25 rocznicę święceń kapłańskich.

Zapraszamy Asystę procesyjną: Panów niosących baldachim, Panie niosące feretrony i różaniec, Dzieci sypiące kwiaty i niosące symbole religijne, Ministrantów, Lektorów, Koła Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi, Strażaków z Broszkowic oraz Orkiestrę Miejską.

  • W środę, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana.
  • W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

We wtorek 16 sierpnia o 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą do Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych z okazji święta patrona Miasta Oświęcim – Św. Jana Bosko.

W piątek, 19 sierpnia zapraszamy na modlitwy  do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie będzie „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 19:45.

W związku z przypadającą rocznicą śmierci Pani Katechetki Antoniny Małysiak serdecznie zapraszam na Mszę Świętą, która odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia o 7:30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oświęcimiu. Podczas Eucharystii zostanie uroczyście wręczona, przyznana pośmiertnie, Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski dla Antoniny Małysiak.

Także w niedzielę, po Mszach Świętych będzie można dołączyć do zbiórki na zakup samochodu na potrzeby wojska na Ukrainie. Zbiórkę organizuje Katia Kniazieva, która z własnego doświadczenia opowie o sytuacji na froncie. Przez dwa miesiące pracowała w szpitalu wojskowym, a od kilku lat studiuje w Polsce i pracuje w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym u Sióstr Serafitek.

Ostrzegamy Parafian, że przed drzwiami kościoła stoją ludzie i „zbierają pieniądze”. Działają bez zgody Księdza Proboszcza. Prosimy zastanowić się, nim ktoś złoży ofiarę, a te osoby proszone są, aby poza terenem kościelnym prowadziły swoją działalność!!!

Zmarł Pan Antoni Duława nasz długoletni organista. Pogrzeb w parafii w Wilamowicach we wtorek 16 sierpnia o 14.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Apostolstwo Chorych”.

Gościom i Parafianom  życzymy wspaniałych  wakacji.
Niech Św. Maksymiliana, Patrona Ziemi Oświęcimskiej oraz Matka Boża Wniebowzięta, czuwają nad Wami!

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste”. Św. Maksymilian