Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.06.2020R.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ: 

  • Podczas składki niedzielnej, można złożyć „Składkę Inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
  • O 17:30 Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego oraz Procesja Eucharystyczna przy kościele. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W środę, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszy Św. o 18:00, zostanie udzielone Błogosławieństwo dla Nowych Lektorów. Jest to także dzień modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Po Nabożeństwie i Procesji zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA” – adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy z rozważaniem fragmentu „Dzienniczka” Św. Faustyny do 20:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W Oktawie Bożego Ciała, do  piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej  odprawianej o18:00 – PROCESJA  z  NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENTEM  przy kościele. Prosimy Rodziców o umożliwienie Dzieciom i Młodzieży udziału w Procesji. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek z symbolami religijnymi.

W poniedziałek, 15 czerwca w kościele o 16:30, odbędzie się Próba dla Dzieci przed Uroczystością Pierwszej Komunii, zaplanowana na niedzielę, 28 czerwca. Zapraszamy Dzieci z Rodzicami!

W czwartek, 18 czerwca, zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z Klas 7. O 18:00 Msza Św., Nabożeństwo i Procesja oraz Konferencja. Obecność Obowiązkowa! 

W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, odbędzie się  Msza Św. w BABICACH przy DOMU LUDOWYM  o godzinie 9:00 w Intencji: „O Błogosławieństwo Boże dla Mieszkańców, zachowanie od nieszczęść i szczęśliwe  zbiory”.  „Bóg zapłać” Mieszkańcom Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii i na Msze Święte. 

Spotkania w „Małych Grupach” dla Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8 odbędą się w tygodniu po 21 czerwca według ustalonego harmonogramu.  Zapraszamy!

Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmuje osoby starsze, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Św., Nabożeństwach i korzystania z Sakramentu Pokuty.

Przypominamy i apelujemy o zachowanie środków ostrożności – bezpiecznej odległości oraz zakrywania ust i nosa maseczkami!

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
W Kościele uczymy się służyć ludziom
– sercem, dlatego Kościół ma tak wielkie znaczenie dla świata.”