Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.05.2023R.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 

DZISIAJ

  • Podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  • Ks. Maciej obchodzi Imieniny. Wraz z modlitwą Solenizantowi życzymy obfitości Łask Bożych i opieki naszej Patronki oraz Darów Ducha Świętego w posłudze duszpasterskiej i katechetycznej.
  • O 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • We wtorek, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje – Dni Krzyżowe. W modlitwie pamiętajmy o trudzie pracy rolnika, o poszanowaniu pożywienia i wdzięczności Bogu i ludziom za dar chleba.

W czwartek, 18 maja po wieczornej Mszy Św., do kościoła zapraszamy Rodziców Dzieci z Klas 4, które 4 czerwca będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

W piątek, 19 maja oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia będzie połączone z Nabożeństwem Majowym, a po nich „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu do 19:45. Zapraszamy!

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej,  w niedziele o 17:30.

W przyszłą niedzielę, 21 maja przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Także w tym dniu gościć będziemy Grupę Młodzieży Salezjańskiej „ŁASKA”, która przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Młodzi podczas Mszy Świętej śpiewem będą wielbić Pana. Będzie okazja, aby wesprzeć Ich ofiarą do puszek.

Parafie Dekanatu Oświęcimskiego zapraszają w sobotę, 27 maja, do naszego kościoła, na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Szczegółowy program na plakacie i Stronie Internetowej Parafii.

Także w tym dniu będzie Parafialny Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich Chorych do wzięcia udziału w tym Spotkaniu.

W programie: od 9:30 – okazja do Spowiedzi Świętej, o 10:00 – Eucharystia, na której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych, Nabożeństwo z Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie w salce przy kawie i ciastku. Rodziny i sąsiadów prosimy, aby umożliwić przyjazd Chorych do kościoła.

Parafia św. Maksymiliana w Oświęcimiu organizuje wyjazd dla młodzieży na Lednicę w dniach od 2 do 4 czerwca 2023 roku. Koszt 170 zł. Zapisy drogą mailową: m.moskal@maksymilian.oswiecim.pl . Przy zapisach proszę podać: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy. Więcej szczegółów na plakacie i stronie internetowej: www.maskymilian.oswiecim.pl

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Życie bez przygody jest jak wiosna bez kwiatów, jak niebo bez słońca, jak morze bez fali.”
Julian Ejsmond