Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 WRZEŚNIA 2020R.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary. 
  • Na Mszy Św. o 10:30 poświęcimy tornistry na nowy rok szkolny. Zapraszamy Pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w szkole.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • We wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Siostry Serafitki zapraszają do swego kościoła na Uroczystość Odpustową ku czci M. B. Bolesnej. O 17:30 Suma Odpustowa.
  • W środę, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W piątek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 na Mszę Św. o 18:00 oraz na Nabożeństwo a po nim konferencja w salce katechetycznej na. Obecność obowiązkowa! W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a następnie zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu „Dzienniczka” Św. Faustyny, do 20:00.

Wyrażamy słowa podziękowania Rodzinie naszej Parafii, która podjęła się wyczyszczenia kinkietów w kościele. „Bóg zapłać” za wykonana pracę!

W czwartek, 17 września po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na Próbę przed przyjęciem Bierzmowania Kandydatów  ze szkoły ponadpodstawowej, którzy przyjmą Sakrament Bierzmowania, w piątek 2 października podczas Wizytacji Księdza Biskupa. Kandydaci przynoszą uzupełnione Indeksy wraz z Opinią obecnego Katechety. Obecność obowiązkowa!

W przyszłą niedzielę, 20 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.

Prosimy i Apelujemy, aby Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty, przychodziły wcześniej przed Mszą Św. Nie czekajmy do ostatniej minuty, bo albo ksiądz spowiadający idzie odprawiać Mszę Św., albo idzie do szkoły. Po śmierci Ks. Sławomira jest nas mniej. Księża będą przychodzić 15 minut przed rozpoczęciem Eucharystii. Prosimy o wyrozumiałość.

Parafia Św. Maksymiliana w Oświęcimiu zaprasza Młodzież (od 13 do 18 roku życia) na KURS ALPHA. Pierwsze spotkanie w środę 16 września. Szczegóły na afiszu.

Apel Policji w związku z telefonami do Osób starszych, z oszustwami „na wypadek”, „na wnuczka”, „na Policjanta”. (odczytać apel)

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
Działaj zawsze na korzyść bliźniego.
Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono.
Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien
innym”.