Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 SIERPNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 SIERPNIA 2023 R.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 DZISIAJ

  • Podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, Patrona naszej Diecezji.
  • We wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • W czwartek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana.

Obchody 82 Rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego rozpoczną się 14 sierpnia w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu, skąd o godz. 8:30 wyruszy procesja do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Poranne nabożeństwo upamiętniające przejście o. Kolbego z tego świata do nieba – „Transitus św. Maksymiliana” – zostanie odprawione w kościele franciszkańskim w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do Miejsca Pamięci.

Duchowni i świeccy złożą wieńce na placu apelowym, pod Ścianą Śmierci, nawiedzą celę w Bloku 11, w której męczeńską śmiercią zginął św. Maksymilian.

Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie Msza Św. przy „Bloku Śmierci”. Eucharystii o 10:30  przewodniczył będzie biskup Tadeusz Kusy OFM, pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej. Przy polowym ołtarzu modlił się będzie i wygłosi homilię biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Zapraszamy!

We wtorek, 15 sierpnia,  przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

O godzinie 12:00 SUMA ODPUSTOWA, z procesją wokół kościoła i poświęceniem wieńców dożynkowych. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Wiktor Szlęzak, proboszcz  Parafii Salezjańskiej, Miłosierdzia Bożego na Zasolu.

Zapraszamy Asystę procesyjną: niosących baldachim, feretrony, różaniec, dzieci sypiące kwiaty i niosące symbole religijne, ministrantów, lektorów, Koła Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi z Babic, Broszkowic i Dworów, Strażaków z Broszkowic oraz Orkiestrę Miejską. Zapraszamy na Nieszpory Maryjne o 17:30.

Biskup Ordynariusz naszej Diecezji, odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski,  dotyczący powodzi, która nawiedziła Słowenię wyznaczył wtorek, 15 sierpnia Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Podczas Mszy Św.  będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem do puszek, będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

W dniach 15 i 16 sierpnia, Księża Salezjanie zapraszają na Jackowe Granie” połączone z obchodami 125-lecia przybycia Salezjanów do Oświęcimia i 10-lecia ogłoszenia św. Jana Bosko Patronem Miasta Oświęcimia. Uroczysta Msza Święta w środę, 16 sierpnia o 18:00 w Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu i koncert na Placu Św. Jacka. Szczegóły na plakatach.

W piątek, 18 sierpnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu „Dzienniczka” Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

Trwa Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości.

W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia na Mszy Św. o 10:30, nastąpi pożegnanie Ks. Macieja Dąbrowskiego, który na podstawie Dekretu Biskupa został przeniesiony do Parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce. Pragniemy wyrazić słowa wdzięczności Księdzu Maciejowi za Jego 5-cio letnią posługę duszpasterską i katechetyczną w naszej Parafii.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 Gościom i Parafianom  życzymy pięknych wakacji.

Niech Matka Boża Wniebowzięta, nasza Patronka, wyprasza obfitość Łask Bożych.

 

 CYTAT NA DROGĘ:

„Dobroć zwycięża wszystko, sama pozostając niezwyciężona”.

Lew Tołstoj