Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.12.2020R.

3 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ:

  • Przeżywamy niedzielę Radości „Gaudete”.
  • Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, przy kościele będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć służbę Strażaków. W imieniu Strażaków: „Dziękujemy”!
  • Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
  • Przeżywamy 39 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. „Solidarność” Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na Mszę Św. do kościoła na 18:00 w intencji Ojczyzny i Członków „Solidarności” i Ich Rodzin.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA: 

  • W poniedziałek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  • W piątek, 18 grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”.

Składamy słowa podziękowania za złożone Ofiary jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrana kwota to 2650 zł. „Bóg zapłać”

W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Minimalna Ofiara za świecę to 6 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

OAZA DOROSŁYCH zaprasza w środę na rekolekcje adwentowe. Spotkanie odbędzie się o 19:00 w kościele. W programie Spotkania konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Konferencje rekolekcyjne głosi ks. Maciej.

Msze Św.  RORATNIE  odprawiane są: od  poniedziałku  do  piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Nie będzie spowiedzi adwentowej przed świętami. Zapraszamy Parafian, aby korzystali z posługi księdza w konfesjonale: w niedzielę przed Mszami Świętymi oraz w tygodniu od 6:45 do 8:00 i od 16:30 do 18:00. 

W związku z ograniczeniami ilości osób w kościele i niemożliwością spotkania się z Dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy  w najbliższym tygodniu na Mszę Św. Roratnią, na 17:00 uczniów klas 3 na poświęcenie medalików według następującego harmonogramu:

  • W poniedziałek, 14 grudnia – uczniowie kl. 3 „a” z Babic
  • We wtorek , 15 grudnia – uczniowie z kl. 3 „b” z Babic;
  • W środę, 16 grudnia – uczniowie kl. 3 ze Szkoły Podstawowej nr 3;
  • W czwartek, 17 grudnia – uczniowie z klas 3 innych szkół naszego miasta, a przygotowujących się w naszej parafii.

Kierując się także tym ograniczeniem, aby umożliwić większą ilość osób uczestniczących we Mszy Św. w czwartek,  24 grudnia o 23:00 przy kaplicy Hallerów zostanie odprawiona „Pasterka”. „Zapraszamy”!

W czwartek, 17 grudnia, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE X.

W sobotę, 19 grudnia odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z Komunią Świętą. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00. Zachęcamy także w tym tygodniu do indywidualnych odwiedzin Chorych z posługą.

W niedzielę, 27 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. 

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„Kościół rodzi się z tajemnicy paschalnej.
Właśnie dlatego Eucharystia,
która w najwyższym stopniu jest sakramentem tajemnicy paschalnej,
stanowi centrum życia eklezjalnego”.