Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.11.2022R.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone  Ofiary.
  • O godzinie 9:00 w Kaplicy w Dworach, Zespół Śpiewaczy „Dworzanie” zaprasza na koncert pieśni patriotycznych.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   
  • Przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Ukrainie: „ULECZYĆ TĘSKNOTĘ”. Więcej  informacji na plakacie i ulotkach.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W piątek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie będzie „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 19:45. W dniu imienin Księdza Biskupa Romana Pindla, pamiętajmy o Nim w modlitwie.

Wyrażamy słowa podziękowania za ofiarę w wysokości 2300 zł., złożoną na remont krzyża na Cmentarzu Komunalnym. „Bóg zapłać”!

Przez cały listopad o 17:30 modlimy się na różańcu za Zmarłych Wypominanych. Zapraszamy.

  • W przyszłą niedzielę, 20 listopada, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu w Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie o 15:00. Więcej informacji na plakacie.
  • Także w przyszłą niedzielę, na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami.

Ojcowie Franciszkanie z Harmęż wraz z Misjonarkami Niepokalanej O. Kolbego, zapraszają na REKOLEKCJE KOLBIAŃSKIE w dniach od 25 do 27 listopada BR. Zapisy do 20 listopada. Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej. Polecamy kalendarze na nowy rok.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Chociaż jesteśmy gośćmi i pielgrzymami na tej ziemi, to jednak dzięki skarbowi czasu i wolnej woli, możemy zdobyć wielkie bogactwa”. Św. Katarzyna ze Sieny