Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.10.2019r.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
  • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!
  • Przeżywamy 19 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY!”. Do puszek po Mszach Św. zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka Utraconego.
  • W środę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
  • W czwartek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  • W piątek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty. Jest to Święto Patronalne Służby Zdrowia. W modlitwie pamiętajmy o Personelu Medycznym, o Księżach Kapelanach, o Ks. Jacku, kapelanie naszego szpitala, o Wolontariuszach.
    W ten dzień, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45.

Pani Organistka Katarzyna Kozubek wyraża serdeczne podziękowanie Wszystkim Parafianom za duchowe wsparcie, modlitwy i zamówione Msze Św. w związku ze śmiercią i pogrzebem Jej Ojca + Mariana Kozubka. „Bóg zapłać”!

Nabożeństwa  Różańcowe w kościele będą odprawiane:  w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!

W czwartek, 17 października po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE II.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i  Dniem Zadusznym  przyjmujemy na „WYPOMINKI” w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św. : w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 8:00 oraz w  Drugi Piątek miesiąca o 18:00.

Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Pielgrzymkę Nauczycieli, w sobotę 19 października o 10:00 do Parafii Św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. Szczegóły na plakacie.

Także w sobotę Księża Salezjanie zapraszają młodzież na Oświęcimskie Spotkania dla Ducha Wzrastania. Rozpoczęcie Mszą Św. o 18:00. Program na plakacie.

Przyszła niedziela, 20 października, obchodzona jest jako ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. W modlitwie pamiętajmy o misyjnej działalności Kościoła, o Misjonarkach i Misjonarzach. Na Mszę Św. o 12:00 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

W niedziele, 20 i 27 października oraz podczas uroczystości Wszystkich Świętych, Młodzież Oazowa po każdej Mszy Świętej będzie przy wejściu do kościoła sprzedawać znicze: „Akcja Znicz”. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Serdecznie zachęcamy do  wsparcia poprzez zakup zniczy. 

Zapraszamy Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, w niedzielę 20 października BR do parafii Św. Maksymiliana na Mszę Św. o 15:00, do kościoła dolnego.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Św. Ambroży nauczał:
„Uwielbiać Boga oznacza zanosić prośby i okazywać wdzięczność”.