Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.06.2021R.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Podczas składki niedzielnej zbierana jest Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  • Gościmy Salezjański Wolontariat Misyjny. Kazania głosi ks. Andrzej Policht. Będzie można złożyć Ofiarę do puszek i kupić pamiątki w sklepiku misyjnym łącznie ze świeżo paloną kawą z Etiopii. Ofiara przeznaczona będzie na budowę szkoły w Żytomierzu na Ukrainie.
  • Na Mszy Świętej o 10:30 Dzieci z Klas 4 będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Także o 13:30, kolejna grupa Dzieci z naszej Parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • W poniedziałek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  • W czwartek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,
  • W piątek, 18 czerwca modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego i Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 19:55. Zapraszamy!

W poniedziałek, 14 czerwca zapraszamy Uczniów Klas 8 na SPOTKANIE w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W programie: Msza Św. o 18:00, Nabożeństwo Czerwcowe oraz Konferencja. Spotkanie Obowiązkowe!!!

W czwartek, 17 czerwca, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”. TEMAT KATECHEZY: „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY” : *Troska o Wspólnotę Kościoła *.

Serdecznie zapraszamy Członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, na  Spotkanie, które odbędzie się w piątek, 18 czerwca, o godzinie 20:00, w Sali na plebanii.

W przyszłą niedzielę, 20 czerwca na Mszy Św. o 9:00 w Babicach przy Domu Ludowym, będzie sprawowana Eucharystia w intencji: „O BŁ. B. DLA MIESZKAŃCÓW BABIC i SZCZĘŚLIWE ZBIORY”. „Bóg zapłać” Parafianom z Babic za złożoną Ofiarę na potrzeby Parafii.  A podczas Mszy Św. o 10:30 wyrazimy Bogu wdzięczność za kończący się Rok Szkolny. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów.

Oświęcimskie Centrum Kultury pragnie poinformować o 25 Letnich Koncertach Organowych, które będą się odbywały w dniach od 21 czerwca do 19 lipca BR w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegółowy program znajduje się na plakacie i ulotkach.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Z centralnego miejsca Eucharystii w życiu i posłudze kapłanów wynika także jej pierwszorzędna rola w duszpasterstwie powołań kapłańskich. … Pan Bóg często posługuje się gorliwym przykładem miłości pasterskiej kapłana, ażeby zasiać i pielęgnować w sercu młodego człowieka ziarno powołania do kapłaństwa”.