Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.03.2022R.

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • W modlitwie pamiętajmy o Misjonarzach i Dzieciach Afryki propagując Dzieło „Ad Gentes”.
  • Na Mszach Św. podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi Ks. Michał. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracji wielkanocnej. „Bóg zapłać”!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W piątek, 18 marca – po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!
  • W sobotę, 19 marca – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Niech ta modlitwa będzie przygotowaniem do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego w swym istnieniu podczas Uroczystości Zwiastowania NMP. Na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajdują się Deklaracje do podjęcia takiej Adopcji. Zachęcamy i Zapraszamy!!!

Serdecznie witamy w Parafii, Siostrę Emilię, Serafitkę, która od 1 marca rozpoczęła posługę Zakrystianki w naszym kościele. Życzymy Siostrze obfitości Łask i Darów Bożych, zdrowia oraz opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Wyrażamy słowa wdzięczności Wszystkim Ofiarodawcom za złożone dary materialne dla Uchodźców z Ukrainy oraz Wolontariuszom, którzy podjęli się odbierać te dary i przygotować do przekazania. „Bóg zapłać” za wielkie serce i współczucie! W miarę rozwoju sytuacji i przybywania ludzi dotkniętych wojną liczymy na dalsze wsparcie dotyczące bardziej pomocy żywnościowej i finansowej.

Caritas Diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki i Baranki. Minimalna Ofiara za małą świecę i baranka to 10 zł. W przypadku dużej świecy i baranka to 20 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DROGI KRZYŻOWEJ odprawianej w piątki: o 8:30 – dla Dorosłych, o 16:30 – dla Dzieci, o 17:15 – dla Młodzieży i Dorosłych oraz GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:00.

W przyszłą niedzielę, 20 marca zapraszamy Dzieci Klas 3 na Mszę Św. o 10:30. Po Mszy będzie krótkie spotkanie i omówienie przygotowania do Sakramentu Spowiedzi Św. Obecność Obowiązkowa!!!

Także w przyszłą niedzielę, odbędą się przełożone Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z każdego rejony parafii będziemy głosować na Kandydatów lub Kandydata reprezentującego tę część Parafii. Głosowanie będzie w salce katechetycznej po Mszach Św. i w zakrystii Kaplicy w Dworach. Nawet jeśli jest jeden Kandydat, to poprzez oddanie głosu wyraźmy poparcie dla Niego.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 9 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:00. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W piątek, 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta z kościoła Św. Józefa do kościoła Św. Maksymiliana. Będziemy Modlić się O POKÓJ NA ŚWIECIE. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o 18:00, a następnie poszczególne Parafie podejmą trud dźwigania krzyża. Nasz udział to będzie niesienie krzyża od Stacji IV do Stacji V i od Stacji V do Stacji VI. Zapraszamy Grupy Parafialne oraz indywidualnych parafian do ustalenia kto podejmie ten zaszczyt dźwigania ciężaru krzyża. Proszę zgłaszać się do Ks. Macieja.

Równocześnie po Mszy Św. wyruszą na wyznaczone trasy Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Więcej informacji na plakatach.

Informujemy, że nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Natomiast w dniach, od 22 do 29 maja, odbędą się Misje Parafialne, które poprowadzą Księża Michalici z Miejsca Piastowego.

Trwają zapisy na X Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Więcej informacji na plakacie lub Stronie Pielgrzymki: WWW.FAUSTYNA.BIELSKO.PL

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu zwraca się do Mieszkańców naszego Miasta, aby podjęli trud Rodziny Zastępczej: „MAMY WAKATY DLA MAMY I TATY”. Więcej informacji na plakacie i afiszu.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny” o Św. O. Pio, „Misyjne Drogi”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Wiemy, że modlitwa nabiera mocy, gdy towarzyszą jej post i jałmużna. Modlitwa prowadzi człowieka do nawrócenia, do chrześcijańskiej pełni człowieczeństwa, do nawrócenia w kierunku rodziny, solidarności i miłości, …” Św. Jan Paweł II