Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.02.2022R.

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 14 lutego – święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
  • W piątek, 18 lutego, po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

Zachęcamy i serdecznie prosimy Osoby, które pragną skorzystać z Sakramentu Spowiedzi Świętej przed Mszami Świętymi, aby przychodziły wcześniej, gdy Ksiądz oczekuje w konfesjonale 15 minut przed Mszą Św. Zdarza się, że Kapłan idzie celebrować Mszę Św. i ktoś może nie zdążyć się wyspowiadać.

Na prośbę niektórych Parafian, aby była Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, przypominamy, że jest taka możliwość w każdą środę od 19:00 do 19:30. Można też skorzystać w ciągu dnia z adoracji u Sióstr Serafitek. Zapraszamy!

Przypominamy i prosimy, aby do niedzieli 20 lutego BR zgłaszać w kancelarii parafialnej Kandydatów z odpowiednią rekomendacją z każdego rejonu Parafii: Babice, Broszkowice, Osiedle Błonie, Miasto, Kruki, Dwory. Warunki jakie są stawiane Kandydatom wraz ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej są ogłoszone na Stronie Internetowej oraz w Gablotce. Kandydat winien wyrazić pisemna zgodę wg Załącznika nr 3. Wybory odbędą się w niedzielę 6 marca 2022 r.

W przyszłą niedzielę, 20 lutego zapraszamy Dzieci Klas 3 (Pierwszo Komunijne) na Mszę Św. o 10:30. Po Mszy będzie rozdanie Książeczek, konferencja oraz krótkie spotkanie w salce dla rodziców Dzieci z Miasta i ze Szkoły Podstawowej nr 3. Obecność Obowiązkowa!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej w Oświęcimiu zaprasza do zapisu do klas pierwszych w dniach od 14 lutego do 7 marca BR. Więcej informacji na plakatach.

Wojewoda Małopolski poprzez Strażaków przekazał bezpłatnie na rzecz Parafii maseczki. Są wystawione w kartonach przy wyjściu z kościoła. Prosimy, aby je zabrać.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Apostolstwo Chorych”, „Mały Gość”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Niedziela dla każdego chrześcijanina to czas całkowitego odpoczynku ciała i ducha. Niedziela to czas składania przez stworzenie hołdu swemu Stwórcy. Niedziela to czas powstrzymania się od zużywania wszelkich energii fizycznych”. Św. Jan XXIII, papież