Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.12.2021R.

3 NIEDZIELA ADWENTU: GAUDETE – RADUJCIE SIĘ

DZISIAJ

  • Podczas składki zbierana jest Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach: Nauczyciele, Uczniowie, Rada Rodziców zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Zapraszamy do przedsionka kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby Uczniów Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!
  • W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przeżywamy 40 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. „Solidarność” Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na Mszę Św. do kościoła na 18:00 w Intencji Ojczyzny, Członków „Solidarności” i Ich Rodzin.
  • We wtorek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  • W piątek, 17 grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 17:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”, adoracja w ciszy z rozważaniem fragmentu z Dzienniczka Siostry Faustyny do 18:45.

Składamy słowa podziękowania za złożone Ofiary jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrana kwota to 2860 zł. „Bóg zapłać”

Zapraszamy na Msze Św. RORATNIE, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty o 7:00.

W środę 22, grudnia odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Osoby, do których mamy pójść z posługą sakramentalną. Odwiedziny Chorych rozpoczynamy o 9:00.

W czwartek – 23 grudnia, w naszym kościele odbędzie się SPOWIEDŹ ŚWIĘTA ADWENTOWA.

GODZINY SPOWIEDZI: od 8:30 do 10:00 i od 10:30 do 12:00 oraz od 15:00 do 17:00.

W tym dniu spowiadać będą Księża zaproszeni z sąsiednich Parafii. Módlmy się o Łaskę dobrej spowiedzi, aby z czystym sercem świętować Narodzenie Chrystusa.

Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce „PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Więcej informacji na plakacie. Dary można składać do kosza przed ołtarzem lub w Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów.

W niedzielę, 19 grudnia, na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.

Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom zaprasza do udziału w XIII Oświęcimskiej Wigilii, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 19 grudnia, od godziny 16:00.

W Programie: życzenia Bożonarodzeniowe, wspólne kolędowanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia o 23:00 w kaplicy Hallerów zostanie odprawiona „Pasterka”. „Zapraszamy”!

W niedzielę, 26 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

GŁOS ŚWIĘTYCH: Chrystus jest drogą, a droga ta jest umieraniem… w chwili śmierci również i On był wyniszczony co do duszy, pozbawiony pociechy i pomocy„. Św. Jan od Krzyża