Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.06.2022R.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Podczas składki zbierana jest „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za Ofiary. Uczniowie z klasy 4 na Mszy Św. o 12:00 obchodzą Rocznicę Komunii Świętej.
  • Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Serca Jezusowego o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
  • We wtorek, 14 czerwca – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W czwartek, 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • W piątek, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wieczornej i procesji Eucharystycznej będzie „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 20:00. Zapraszamy!

Wyrażamy słowa podziękowania Wszystkim, którzy zaangażowali się w Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego: Oazie Dorosłych, Zespołowi „Gloria Dei”, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowane ciasto, Panu Michałowi za napoje, Siostrze Emilii Zakrystiance, Księdzu Andrzejowi za konferencję, Ks. Maciejowi za koordynację i wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę. „Bóg zapłać”!

W Boże Ciało, Uroczysta Procesja Eucharystyczna przejdzie z kościoła M. B. Wspomożenia Wiernych – ulicami Starego Miasta: Jagiełły, Zaborską, Sienkiewicza, Pl. Kościuszki oraz Dąbrowskiego do naszego kościoła, gdzie uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zakończymy Procesję.

O 9:00 rozpocznie się Eucharystia, w Sanktuarium Księży Salezjan, a po niej wyruszy Procesja.

Prosimy Osoby niosące feretrony i poduszki z symbolami religijnymi o przygotowanie ich wcześniej do procesji. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów. Dzieci Komunijne prosimy, aby uczestniczyły w Procesji Bożego Ciała , oraz w czasie Oktawy przy kościele w strojach z Komunii Świętej.

Wszystkich Parafian, a szczególnie mieszkających przy trasie PROCESJI BOŻEGO CIAŁA prosimy o udekorowanie domów i okien symbolami religijnymi, niech to będzie znak wiary, wypływający z czci dla CHRYSTUSA obecnego w NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego odprawiamy: w niedziele i święta o 17:30, a w dni powszednie po Mszach wieczornych. W Oktawie Bożego Ciała połączone będzie z procesją wokół kościoła.

W niedzielę, 19 czerwca, Schola Dziecięca i Oaza Dzieci Bożych zaprasza na krótkie koncerty po Mszach Św. o 9:00, 10:30 oraz 12:00. Słuchając występu Dzieci, zachęcamy, aby wesprzeć Wykonawców Ofiarą na dalszą działalność artystyczną i zakup instrumentów. „Bóg zapłać”.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej. Wyjazd w sobotę, 25 czerwca o 7:00 z parkingu pod zamkiem. Koszt od osoby 50 zł. Zapisy w kancelarii. Jeśli będzie małe zainteresowanie, to albo pojedziemy busem lub zostanie odwołana. Zachęcamy!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, … .

GŁOS ŚWIĘTYCH: „A ponieważ człowiek jest stworzony na obraz Trójcy, przeto jest powiedziane: „na obraz i podobieństwo nasze”. Następnie jednak, żeby kto nie sądził, że mamy wierzyć w trzech bogów, bo Trójca jest jednym Bogiem, mówi Pismo Święte: „I stworzył Bóg człowieka na obraz Boży”, co znaczy: „na obraz swój”. Św. Augustyn