Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.05.2019r.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

  • Rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Powołania do Służby w Kościele. „W mocy Bożego Ducha”.
    W Gablotce i na Stronie Internetowej parafii podane są informacje i warunki przyjęcia do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.
  • Podczas składki niedzielnej będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane Ofiary.
  • NABOŻEŃSTWO MAJOWE o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu Ks. Maciej obchodzi IMIENINY. Pamiętajmy o NIM w modlitwie, prosząc o Bł. B. i dary Ducha Św. podczas Jego duszpasterzowania w naszej Parafii.
  • W czwartek, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu podczas wieczornej Eucharystii, będziemy modlić się w intencji Czcicieli tego Patrona, a podczas Nabożeństwa Majowego odmówimy Litanie ku Jego Czci i złożymy kwiaty pod Tablicą upamiętniającą nawiedzenie Jego Relikwii w czerwcu 1938r., w naszej świątyni. Zapraszamy.

W poniedziałek 13 i w czwartek 16 maja zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania na PRÓBY przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Początek uczestnictwem w Nabożeństwie Majowym o 18:30. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!

W czwartek, 16 maja po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: SKARBY KOŚCIOŁA – SAKRAMENT POKUTY.

W piątek, 17 maja, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Majowe, a po nich zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 20:00.

W przyszłą niedzielę, 19 maja, Uczestnicy Warsztatów Muzycznych na zakończenie zaśpiewają na Mszy Św. o 12:00, a po niej wykonają kilka utworów.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Oświęcimskie Centrum Kultury, zaprasza do Naszego Kina, dzisiaj i w przyszła niedzielę o 13:15, na projekcje filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie”.

Św. Franciszek Salezy mówił:
„Życie to czas, w którym szukamy Boga, śmierć to czas,
w którym Go odnajdujemy, wieczność to czas, w którym Go posiadamy”.