Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.03.2023R.

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ

  • Podczas składki niedzielnej zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • O 17:00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Podczas Nabożeństwa będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację wielkanocną. „Bóg zapłać”!

Caritas Diecezji rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za świecę to 15 zł. Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. „Bóg zapłać”.

W piątek, 17 marca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie po Drodze Krzyżowej. Zapraszamy!

Zapraszamy do  udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: 

  • # DROGA  KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli, o 17:00 – Dzieci, o 18:45 – Młodzież i Dorośli.
  • # GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00. 

Od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, to jest od 19 marca, rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych. Tematem są słowa: „Kochać, jak On! Rekolekcje na kanwie hymnu o miłości św. Pawła” Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Krzysztof Porosło, Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Duszpasterz Akademicki. Program znajduje się w Gablotkach, w Szkole Podstawowej w Babicach i Nr 3 w Oświęcimiu, na Stronie Internetowej Parafii oraz do zabrania na ulotkach. Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu, zaprasza w środę, 15 marca o godzinie 17:00 na spotkanie autorskie z Ks. Manfredem Deselaersem i Piotrem Żyłką. Rozmowa będzie się toczyć wokół książki „Niemiecki Ksiądz na Progu Auschwitz”.

Parafia Św. Józefa na Zasolu zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczęcie Mszą Św. w piątek 31 marca BR o godzinie 18:00. Więcej informacji na plakatach.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 1 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 7:45 . Opłata za autokar od osoby – 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Rozpoczęły się zapisy na XI Pieszą Pielgrzymkę Diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja BR. Więcej informacji na plakacie lub Stronie Pielgrzymki: FAUSTYNA.BIELSKO.PL

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ: „ Świat jest dziełem zaplanowanym w mądrości, pomyślanym w dobroci, zrealizowanym w wolności”. Romano Guardini