Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.12.2022R.

3 NIEDZIELA ADWENTU: GAUDETE – RADUJCIE SIĘ

DZISIAJ

  • Podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary.
  • Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach: Nauczyciele, Uczniowie, Rada Rodziców zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby  Uczniów Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!
  • Oświęcimskie Centrum Kultury oraz Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zapraszają na CHARYTATYWNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY w godzinach: od 9:00 do 17:00. Dochód przekazany zostanie na leczenie Wojtusia Sroki z Oświęcimia. Więcej informacji na plakacie.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych o 17:30.

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • We wtorek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przeżywamy 41 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. „Solidarność” Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na Mszę Św. do kościoła na 18:00 w Intencji Ojczyzny, Członków „Solidarności” i Ich Rodzin.
  • W środę, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  • W piątek, 16 grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 17:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”, adoracja w ciszy z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Siostry Faustyny do 18:50.

Składamy słowa podziękowania za złożone Ofiary jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrana kwota to 3830 zł. „Bóg zapłać”

Po Mszach Św. w salce katechetycznej zachęcamy do nabycia OPŁATKÓW na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia i w zakrystii. Minimalna Ofiara za małą świecę to 10 zł., a za dużą 25 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

W sobotę, 17 grudnia, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na Spotkanie do Sali na plebanię. 

Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce PACZUSZKA DLA MALUSZKA”. Wyszczególnione Dary według listy można składać do kosza przed ołtarzem M. B. nieustającej Pomocy. Więcej informacji na plakacie lub u Siostry Emilii.

Zapraszamy na Msze Św.  RORATNIE, które odprawiamy od  poniedziałku  do  piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

14 grudnia BR o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się przedstawienie „Jasełkowisko” w wykonaniu Zespołu Szkól Stowarzyszenia Wychowawców z Libiąża. Więcej informacji na plakacie.

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu organizuje w dniach 16-18 grudnia BR REKOLEKCJE ADWENTOWE: „Czekamy na Zbawiciela w czasach Wojny”. Poprowadzi je o. Szymon Jankowski przeor klasztoru Augustianów w Krakowie. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie www.cdim.pl

W niedzielę, 18 grudnia, na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.

Także w niedzielę, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Klementyny Tańskiej-Hoffmanowej w Oświęcimiu zaprasza na Kiermasz Świąteczny w godzinach od 6:30 do 13:30 w przedsionku kościoła.

Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom zaprasza do udziału w XIV  Oświęcimskiej Wigilii, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 18 grudnia, od godziny 16:00.

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia o 23:00 w kaplicy Hallerów zostanie odprawiona „Pasterka”

W poniedziałek, 26 grudnia, w Święto Świętego Szczepana pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

W gablotce oraz na Stronie Internetowej Parafii znajduje się Plan Kolędy na 2022 / 2023. Prosimy  o  zapoznanie się z terminami Odwiedzin Duszpasterskich.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:  „Są tysiące sposobów, aby poczuć się szczęśliwym. Z nich nigdy nie wybieraj najprostszego. Ten jeden kłamie”. Anna Kamieńska