Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.11.2018r.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na Mszy Św. o 10:30, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz nastąpi odsłonięcie i poświęcenie Tablicy ku czci Św. Andrzeja Boboli, którego Relikwie nawiedziły tę świątynię 11 czerwca 1938 r., a przeżywaliśmy tę rocznicę w naszym kościele w sobotę, 9 czerwca BR.
  • Główne Uroczystości Miejskie rozpoczną się w kościele M. B. Wspomożenia Wiernych u Księży Salezjanów: o 9:30 śpiew pieśni patriotycznych, o 10:00 Msza Święta a po niej przemarsz Parady Patriotycznej na Pl. Kościuszki przed Grób Nieznanego Żołnierza.
  • Jest to także Dzień Imienin Ks. Marcina. Życzymy Solenizantowi Darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej oraz owocnej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii, zapewniając o modlitwie!
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata , biskupa i męczennika,
  • We wtorek, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
  • W sobotę, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

W środę, 14 listopada, w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w Oświęcimskim Centrum Kultury, o 10:00, 11:30 i 17:00 zostanie wystawiony spektakl „U PANA BOGA NA WARCIE”. Opowiada on o Siostrze Eligii Staweckiej, Serafitce, byłej legionistce i poruczniku Wojska Polskiego. Szczegóły na plakacie.

Także w środę, o 16:00 Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na wykład Pana Edwarda Szpoczka Pt:. Dary Ducha Świętego – Dar Męstwa. Szczegóły na plakacie.

W czwartek, 15 listopada, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „Wierzę w życie wieczne” – Rzeczy ostateczne, odpusty, dzieła pokutne za zmarłych.

W piątek, 16 listopada, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. Zapraszamy!

Zapraszamy na Dzień Skupienia dla Kobiet, w sobotę 17 listopada w parafii Św. Pawła Apostoła w Bielsku – Białej. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 18 listopada, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. W modlitwie pamiętajmy o Ks. Biskupie Ordynariuszu i naszej diecezji.

Także w przyszłą niedzielę, na Mszę Św. o 12:00, ZAPRASZAMY DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY zaprasza w sobotę, 17 listopada o 17:00 na oświęcimskie lodowisko, gdzie zostanie rozegrany mecz hokejowy charytatywny pomiędzy Drużyną Fundacji a Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Dochód z Imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitacje pięciorga Dzieci.

Informujemy, że w poniedziałek, 12 listopada, z racji ogłoszenia dnia wolnego od pracy, kancelaria będzie nieczynna.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Jezus „usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał … do skarbony”.
Bądźmy dobrymi
OBSERWATORAMI INNYCH, ale też pamiętajmy, że INNI NAS obserwują.
Stawką jest
ZBAWIENIE!