Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.10.2020R.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Obchodzimy XX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „TOTUS TUUS!”. Do puszek zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.
  • W Kaplicy NSPJ w Dworach zostanie odsłonięty i poświęcony obraz Św. Jana Pawła II. Jest Dar rodziny, z parafii Św. Maksymiliana. „Bóg zapłać”.
  • Podczas składki niedzielnej będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
  • 17:30 – Nabożeństwo Różańcowe.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
  • W czwartek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
  • W piątek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a następnie zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu „Dzienniczka” Św. Faustyny, do 20:00.
  • W sobotę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

„Bóg zapłać” za złożone Ofiary na Radio „Anioł Beskidów”. Jest to kwota 1800 zł.

Nabożeństwa  Różańcowe w kościele będą odprawiane  w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Zapraszamy: Dzieci, Młodzież, Dorosłych!

W związku ze zbliżającymi się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym  przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

W czwartek, 15 października po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezą dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „NAUCZYCIELU CO MAM CZYNIĆ …? : PRZYKAZANIE VIII.

Przyszła niedziela, 18 października, obchodzona jest jako ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY. W modlitwie pamiętajmy o misyjnej działalności Kościoła, o Misjonarkach i Misjonarzach. Na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

Także w tym dniu wspominamy Św. Łukasza. Jest to Święto Patronalne Służby Zdrowia. W modlitwie pamiętajmy o Personelu Medycznym, o Księżach Kapelanach, o Ks. Jacku, kapelanie naszego szpitala, o Wolontariuszach.

Zapraszamy do udziału w Internetowych Rekolekcjach Zawierzenia: „SERCE MATKI”. Rozważania będą ukazywały się codziennie na stronie internetowej www.sercematki.eu  (jak Eucharystia) od 13 października do 8 grudnia BR.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Poznać naturę człowieka, poznać ją głęboko, całkowicie,
zrozumieć kim jest właściwie człowiek
– to wielki ratunek dla współczesnego świata”.