OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.07.2021R.

DZISIAJ

• Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

• W poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • We wtorek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
  • W czwartek, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury,
  • W piątek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 19:45. Zapraszamy!

Siostry Karmelitanki zapraszają na Triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel; we wtorek, środa, czwartek (13,14,15 lipca) na godzinę 17.00. Po Mszy świętej, w te dni będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. W piątek, 16 lipca o godz. 17.00 uroczysta Suma Odpustowa ku czci NMP z Góry Karmel pod przewodnictwem ks. Bpa Piotra Gregera.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2021r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM POJEDNANIA …”. Organizator nie zapewnia noclegów, dlatego przy zapisach na pielgrzymkę podpisujemy deklarację o zapewnionym noclegu oraz zapoznaniu się i przestrzeganiu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Do 20 jest ograniczona ilość osób z naszej Parafii. Więcej informacji u Ks. Macieja i na plakacie.

W sobotę, 17 lipca, w godzinach od 17:00 do 18:30 zapraszamy na Spowiedź przed Odpustem.

W niedzielę, 18 lipca, Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. Matki Bożej Szkaplerznej. O 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z PROCESJĄ przy kościele. Kazanie i Sumę Odpustową poprowadzi Ks. Krzysztof Gworek, wikariusz Parafii Św. Józefa w Zabrzegu, przeżywający Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Czcigodny Jubilat pochodzący z naszej Parafii, pragnie Bogu podziękować za Dar Kapłaństwa.

Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie niosące feretrony i różaniec.

Wszystkim PARAFIANOM, wyjeżdżającym na wakacje, urlopy, rekolekcje i odpoczywającym w domach oraz GOŚCIOM odwiedzającym ZIEMIĘ OŚWIĘCIMSKĄ, na czas wakacji ŻYCZYMY miłego i bezpiecznego wypoczynku oraz prosimy Boga, aby wakacje były szczęśliwe. Niech Dobry Bóg nam błogosławi, ma w swej opiece i zachowa od wszelkiego złego.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Św. Jan Chryzostom z całą mocą nawoływał wiernych: « Również ja podnoszę głos, proszę, błagam i zaklinam, aby nie zbliżać się do tego świętego Stołu z nieczystym i skażonym sumieniem”.