Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.04.2021R.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O 10:30 transmisja Internetowa Mszy Św. oraz o 15:00 Nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego.

W Święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne

    Caritas oraz Dzień modlitwy za kierowców.

  • Podczas składki niedzielnej zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   

W poniedziałek, 12 kwietnia, po Mszy Św. o 18:00 do kościoła, zapraszamy na spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.

W czwartek, 15 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną
lub przypomnieć podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”: * Uczta Eucharystyczna *.

W piątek, 16 kwietnia, modlimy się do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do 19:45. 

Przyszła niedziela, 18 kwietnia obchodzona jest jako NIEDZIELA BIBLIJNA i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

Apelujemy o zachowywanie zasad związanych z zagrożeniem epidemicznym: dystans, limit osób, dezynfekcja, maseczki zakrywające usta i nos oraz zdrowy rozsądek.

Przy wyjściu z kościoła znajdują się maseczki jednorazowe. Prosimy o ich zabranie. Dziękujemy!

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II: „Kościół żyje nieustannie odkupieńczą ofiarą i zbliża się do niej nie tylko przez pełne wiary wspomnienie, ale też poprzez aktualne uczestnictwo, ponieważ ofiara ta wciąż się uobecnia, trwając sakramentalnie w każdej wspólnocie, która ją sprawuje przez ręce konsekrowanego szafarza. W ten sposób Eucharystia umożliwia ludziom współczesnym dostąpienie pojednania, które Chrystus uzyskał raz na zawsze dla ludzkości wszystkich czasów”.