Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 MARCA 2024 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 MARCA 2024 R.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Rozpoczynamy Odnowienie Misji Parafialnych„Ukochać Kościół”. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Ks. Krzysztofa Poświatę, Wikariusza Generalnego Zgromadzenia Księży Michalitów. Program Rekolekcji znajduje się na Stronie Parafii oraz w gablotkach. W środę, na zakończenie Rekolekcji podczas Mszy Św. będzie składka na potrzeby Zgromadzenia Księży Michalitów. „Bóg zapłać”!

  • Podczas niedzielnej składki, jest zbierana składka „Inwestycyjna”. Złożone ofiary przeznaczymy na zapłacenie nowego nagłośnienia w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Jest to kwota 11 tys. zł.

  • O 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas Nabożeństwa zbieramy składkę na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać”!

Spowiedź Święta podczas Rekolekcji: od 6:45 do 8:00 oraz od 17:00 do 18:00.

Spowiedź przedświąteczna będzie w Wielkim Tygodniu w wyznaczonych godzinach.

Caritas Diecezji rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małą świecę to 13 zł., a za dużą 23 zł Można je zakupić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zapraszamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH:

# DROGA KRZYŻOWA w piątki: o 8:30 – Dorośli; o 17:00 – Dzieci; o 18:40 – Młodzież i Dorośli;

# GORZKIE ŻALE w niedziele o 17:00 z kazaniem pasyjnym.

W piątek, 15 marca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa oraz „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu do 19:45.

W sobotę, 16 marca rozpoczynamy Nowennę w Intencji „Ojczyzny, Zgody Narodowej oraz poszanowania Życia Ludzkiego”, za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W dni powszednie będziemy się modlić na Mszy Św. o 8:00 i 18:00 a w niedzielę, 17 marca podczas każdej Eucharystii.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego oraz Franciszkanie z Harmęż zapraszają w dniach od 15 do 17 marca na XXII Dni Kolbiańskie. Więcej informacji na plakatach.

W piątek, 22 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego Miasta. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele Św. Józefa o 18:00, a następnie wyruszymy rozważając poszczególne Stacje do kościoła Św. Maksymiliana. Zapraszamy!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 23 marca BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach. Wyjazd z Placu Kościuszki obok Sióstr Serafitek o 7:45. Opłata za autokar od osoby – 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”, „Misyjne Drogi”, „Apostolstwo Chorych”, „Mały Gość” oraz inne.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Kto pragnie dobra dla człowieka, musi go najpierw szanować.”

Romano Guardini