Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 GRUDNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 GRUDNIA 2023 R.

2 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ

  • Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy w Kościele, w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!

  • Podczas niedzielnej składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary.

  • Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach, zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na potrzeby Uczniów Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!

  • Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” zaprasza na Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Zebrane fundusze będą przeznaczone na leczenie Marty Świerguły z Laskowej. Więcej informacji na plakatach.

  • Modlitwa Różańcowa z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE WSPOMNIENIA:

  • W środę, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu wspominamy 42 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. „Solidarność” Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na Mszę Św. o 18:00 w Intencji Ofiar stanu wojennego.

  • W czwartek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

  • W piątek, 15 grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 17:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim „GODZINA DLA PANA”, adoracja w ciszy z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Siostry Faustyny do 18:50.

Po Mszach Św. w salce katechetycznej (dawna Caritas) zachęcamy do nabycia OPŁATKÓW na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia i w zakrystii. Minimalna Ofiara za małą świecę to 13 zł., a za dużą 25 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Zapraszamy na Msze Św. RORATNIE, od poniedziałku do piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

W niedzielę, 17 grudnia, na Mszę Św. o 10:30 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z Rodzicami.

Także w niedzielę, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu zaprasza na Kiermasz Świąteczny w godzinach od 6:00 do 13:30 w przedsionku kościoła oraz w sobotę, 16 grudnia po wieczornej Mszy Św. Dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na cele szkolne. Dziękujemy za wsparcie.

Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom zaprasza na 15 Oświęcimską Wigilię, która odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 17 grudnia, od godziny 16:00.

W gablotce oraz na Stronie Internetowej Parafii znajduje się Plan Kolędy na 2023 / 2024. Prosimy o zapoznanie się z terminami Odwiedzin Duszpasterskich.

W niedzielę, 31 grudnia BR, w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Polecamy prasę katolicką.

LEKARSTWO DLA DUSZY:

„Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia”.

G. Bernanos