Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.11.2019r.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg Zapłać” za złożone Ofiary!
  • Obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: „PRZEMILCZANE CIERPIENIE” SUDAN POŁUDNIOWY. Pamiętajmy w modlitwie.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 101 Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie, Rodakach w kraju i zagranicą, o prezydencie i rządzących. Program uroczystości w naszym Mieście znajduje się na afiszu.
  • We wtorek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to także Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • W środę, 13 listopada – wspomnienie Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • W czwartek, 14 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

W środę, 13 listopada o 16:00 Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na wykład Siostry Agaty, Serafitki zatytułowany: „100 lat Niepodległej, 126 lat obecności sióstr Serafitek w Oświęcimiu. Szczegóły na plakacie.

W piątek, 15 listopada, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 19:45. 

W dniach od 15 do 17 listopada w kościele św. Józefa na Zasolu, będziemy przeżywać, jako Dekanat Oświęcimski, Peregrynację Relikwii Św. Melchiora Grodzieckiego. W piątek o 18:00 powitanie relikwii i Msza Św. koncelebrowana przez kapłanów z naszego Dekanatu. Po niej czuwanie młodzieży, szczególnie Kandydatów do Bierzmowania (kl. 7 i 8). W sobotę o 9:00 Róże Różańcowe; o 11:00 parafialne Wspólnoty Dziecięce oraz uczniowie szkół podstawowych. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie Wspólnot Parafialnych. W niedzielę o 17:00 zakończenie Peregrynacji. Więcej szczegółów na Stronie Internetowej i plakacie.

W przyszłą niedzielę, 17 listopada zapraszamy na Mszę Św. o 12:00,  DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Św. Edyta Stein, męczenniczka Auschwitz tak mówiła:
„Niedziela winna być wielką bramą,
przez którą na teren powszednich dni tygodnia
wchodzi życie wieczne i siła do pracy”.