Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.07.2022R.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 11 lipca – święto Św. Benedykta , opata i Patrona Europy.
  • We wtorek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • W środę, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • W piątek, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie będzie „GODZINA DLA PANA” – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny, do 19:45. Zapraszamy!
  • W sobotę, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Siostry Karmelitanki zapraszają na Triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel; w środę, czwartek i piątek (13,14 i 15 lipca) na godzinę 17.00. Po Mszy świętej, w te dni będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. W sobotę, 16 lipca o godz. 11.00 Suma Odpustowa ku czci NMP z Góry Karmel pod przewodnictwem ks. Bpa Piotra Gregera. Więcej informacji na plakacie.

W sobotę, 16 lipca, w godzinach od 17:00 do 18:30 zapraszamy na Spowiedź przed Odpustem.

W niedzielę, 17 lipca, Parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej.

O godzinie 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z PROCESJĄ przy kościele. Kazanie wygłosi i Eucharystię Odpustową celebrował będzie Ks. Łukasz Krysmalski, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów i niesienia symboli religijnych, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie niosące feretrony i różaniec.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2022r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „KRÓLOWO POKOJU – MÓDL SIĘ ZA NAMI”. Więcej informacji na plakacie i Stronie Internetowej Pielgrzymki

Dyrekcja nowo powstającego przedszkola niepublicznego Montessori w Oświęcimiu informuje o zapisach. Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Gościom i Parafianom życzymy udanej pogody, zachwytu nad pięknem Stworzenia i bezpiecznej drogi podczas urlopowych wyjazdów. Niech wdzięczność i radość napełnia Wasze serca.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Miłość wyraża się nie tylko w rozdawaniu mienia, ale o wiele bardziej w dzieleniu się Bożą nauką i w osobistej posłudze bliźniemu”. Św. Maksym Wyznawca