Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.05.2020R.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ:

  • Nabożeństwo Majowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła.
    W tym dniu Ks. Maciej obchodzi IMIENINY. Pamiętajmy o NIM w modlitwie, prosząc o Bł. B. i dary Ducha Św. podczas Jego duszpasterzowania w naszej Parafii.
    Papież Franciszek zachęca, aby ten dzień uczynić DNIEM MODLITWY, POSTU i DZIEŁ MIŁOSIERDZIA w Intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
  • W sobotę, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Podczas Nabożeństwa Majowego pomodlimy się za wstawiennictwem Tego Patrona, Który jest uwieczniony w witrażu naszego kościoła.

W piątek, 15 maja, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwo Majowe, a po nich zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA” – adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 20:00.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

Przypominamy, że w naszym kościele podczas Mszy Św. i Nabożeństw może być 40 Wiernych, a w kaplicy na cmentarzu komunalnym – 13. Zachęcamy do przychodzenia na Eucharystie i Nabożeństwa oraz korzystania przed Mszami Św. z Sakramentu Pokuty. 

Przy pogrzebach na cmentarzu może uczestniczyć do 50 Osób.

Apelujemy o zachowanie środków ostrożności zalecanych przez Ministra Zdrowia i SANEPID – zachowania bezpiecznej odległości oraz zakrywania ust i nosa maseczkami!

Więcej Informacji i wskazań znajduje się w Gablotce, na drzwiach kościoła i kaplicy cmentarnej oraz na Stronie Internetowej Parafii.

Podajemy numer konta bankowego dla tych Parafian, którzy pragną wesprzeć finansowo funkcjonowanie Parafii: BANK PEKAO S.A.: 25 1240 4155 1111 0000 4629 7853. 

Dzisiejsza Niedziela to niedziela  składki „Inwestycyjnej”. Wpłacając na konto prosimy zaznaczyć: Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.

Pragniemy poinformować, że po zakończonym remoncie jest udostępniona TOALETA, WC  na zewnątrz przy Domu Katechetycznym. W niedziele i święta będzie otwarta podczas Mszy Św., a w tygodniu będzie można poprosić o klucz w zakrystii.

PROSIMY O ZACHOWANIE CZYSTOŚCI TEGO MIEJSCA!
DZIĘKUJEMY !

Informujemy, że zakończyły się prace remontowe w Domu Katechetycznym przy salce i zapleczu. Trwają jeszcze prace związane z wyposażeniem. Także w kaplicy na cmentarzu komunalnym zainstalowano nowe meble w zakrystii.

W poniedziałek, 18 maja, w 100 ROCZNICĘ URODZIN KAROLA WOJTYŁY, PAPIEŻA JANA PAWŁA II, na Mszy Św. o 18:00 będziemy dziękować za życie i pontyfikat Wielkiego i Świętego Papieża, naszego Rodaka. Zapraszamy!

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
Coraz bardziej trzeba nam dzisiaj pamiętać, że Bóg jest Ojcem.”