Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.03.2019r.

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. Osoby i Rodziny, Które pragną złożyć Ofiarę prosimy o podpisanie kopert. „Bóg Zapłać” za złożone Ofiary!
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00.
  • W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, wprowadzamy w naszej Parafii Spowiedź Świętą  rozpoczynającą się 15 minut przed Mszą Św. i trwającą do rozpoczęcia Eucharystii lub do wyspowiadania czekających w kolejce. Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty ZACHĘCAMY do wcześniejszego przychodzenia.

Jak można zauważyć w prezbiterium, obok ołtarza pojawiła się ambonka. Będzie ona jeszcze uzupełniona o symbol Chrystusa. Jest to Dar Ołtarza Dzieci Komunijnych z 2017 / 2018 rok. Wyrażamy Dzieciom i Ich Rodzicom wdzięczność za ten Dar. Niech płynące z tego miejsca Słowo Boże i kazania umacniają naszą wiarę i pomnażają miłość. „Bóg zapłać”!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 6 kwietnia BR. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:30. Opłata za autokar od osoby – 20 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
  • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych,

W piątek, 15 marca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy Św. o 18:00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a po nim zapraszamy na „GODZINĘ DLA PANA”adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, z rozważaniem fragmentu Dzienniczka Św. Faustyny do godziny 19:45.

Jałmużna Wielkopostna Caritas: „DAR JUNIORA DLA SENIORA” to akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi Młodego Pokolenia rzecz Osób Starszych i Chorych. Skarbonkę można otrzymać w zakrystii po Mszach Św., a na zakończenie Wielkiego Postu (w Niedzielę Palmową)  zebraną jałmużną postną będzie można przekazać do zakrystii.

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza także Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 5 zł, a za duże to 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę, 17 marca, modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Dzieci Afrykidzieło Ad Gentes.

Zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska.
Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Św. Augustyn nauczał:
„Życie nasze w tym pielgrzymowaniu nie może trwać bez pokusy,
ponieważ właśnie postęp duchowy dokonuje się przez pokusy.
Ten, kto nie jest kuszony, nie może siebie poznać.
Zwycięstwo odnosi się poprzez walkę,
a walczyć można jedynie wówczas, gdy się stanie w obliczu pokus i nieprzyjaciela”.