Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.12.2018r.

2 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ:

  • Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, przeżywamy w Kościele w Polsce  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będą zbierane OFIARY pieniężne    przy wyjściu z kościoła.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:  

  • W czwartek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • W piątek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,

Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania, że w tym Tygodniu odbędą się Spotkania w „Małych Grupach”, według ustalonego harmonogramu.

W „Bibliotece parafialnej” można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Msze Św.  RORATNIE  odprawiamy: od  poniedziałku  do piątku o 17:00, a w soboty 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza w środę 12 grudnia na wykład Ks. Piotra Leśniaka „Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. O Rodzinie”. Szczegóły na plakacie.

W czwartek, 13 grudnia, w rocznicę stanu wojennego zostanie, o 18:00 zostanie odprawiona Msza Św.  w Intencji naszej Ojczyzny oraz Członków Solidarności Ziemi Oświęcimskiej i ich Rodzin. Zapraszamy.

Księża Salezjanie ZAPRASZAJĄ na Oświęcimskie Spotkania dla Ducha Wzrastania w sobotę, 15 grudnia o 18:00 w Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych. Szczegóły na plakacie.

  • W przyszłą niedzielę, 16 grudnia, Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach przy współpracy z Parafią zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Całkowity dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na zakup pomocy edukacyjnych dla Uczniów tej Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!
  • Także w przyszłą niedzielę, na Mszę Św. o 12:00, ZAPRASZAMY  DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami.
  • „Stowarzyszenie Oświęcimianie – Oświęcimianom”, serdecznie zaprasza do udziału w XI  Wigilijnym Spotkaniu mieszkańców miasta, które odbędzie się na Rynku Starego Miasta, w niedzielę 16 grudnia BR o godzinie 16:00. W Programie: życzenia, wspólne śpiewanie, rozesłanie światełka betlejemskiego, poczęstunek.

W niedzielę, 30 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Czcigodnych Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

 Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

W dniach od 16 do 22 grudnia BR w Naszym Kinie Oświęcimskiego Centrum Kultury będą się odbywały projekcje filmu „Chleb z nieba”. Szczegóły na Afiszu. Zapraszamy!

Katechizm Kościoła głosi:
„Ten sam Duch, który ujawnia grzech, jest także Pocieszycielem, udzielającym ludzkiemu sercu łaski skruchy i nawrócenia”.
Dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu po drogach ŻYCIA!