Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.10.2022R.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Podczas składki zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • W kościele Św. Maksymiliana o 10:30 Ks. Biskup Piotr Greger będzie celebrował Eucharystię z okazji 40 Rocznicy Kanonizacji Św. Maksymiliana.
  • Po Mszy Św. wieczornej, Ks. Manfred zaprasza do Salki Katechetycznej na promocję swojej książki: „Niemiecki Ksiądz u Progu Auschwitz”. Jest to wywiad przeprowadzony przez Piotra Żyłkę. Książka przedstawia życie oraz powołanie jakie Ksiądz Manfred stara się realizować na rzecz pojednania i pokoju. Książkę będzie można nabyć po spotkaniu, a także po Mszach Św. o 10:30 i 12:00.
  • Nabożeństwo Różańcowe o 17:30. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W czwartek, 13 października – wspomnienie Św. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  • W sobotę, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z Klas 8. Zapraszamy!

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym przyjmujemy na „WYPOMINKI” w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Za Zmarłych wypominanych w WYPOMINKACH ROCZNYCH odprawiamy Msze Św.: w Pierwszą Niedzielę miesiąca o 7:30 oraz w Drugi Piątek miesiąca o 18:00. Przyjmujemy także rezerwacje na Msze Św. w 2023r.

Nabożeństwa Różańcowe w kościele odprawiamy:  w tygodniu o 17:15, a w niedziele o 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele. Zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.

W sobotę, 15 października Stowarzyszenie Chrześcijańskie „Civitas Christiana”, zaprasza do Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach, na 41 SESJĘ KOLBIAŃSKĄ: „ŚWIĘTA MIŁOŚCI KOCHANEJ OJCZYZNY”, poświęconą Św. Andrzejowi Boboli. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.

Także w sobotę, o 19:00, z okazji Dnia Papieskiego, Księża Salezjanie zapraszają do Sanktuarium na koncert Pieśni Papieskich. Wstęp wolny.

W przyszłą niedzielę, 16 października, będziemy obchodzić 22 DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „BLASK PRAWDY”. Do puszek zbierane będą Ofiary na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej Młodzieży: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W imieniu Stypendystów: „Bóg Zapłać”.

Przez wszystkie niedziele października Młodzież Oazowa z naszej parafii będzie sprzedawać znicze. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych oraz działalność w ciągu roku. Znicze będzie można zakupić w przedsionku kościoła po Mszach Świętych. Serdecznie zachęcamy i dziękujemy za wsparcie oraz życzliwość.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej. Polecamy także kalendarze na nowy 2023 rok oraz „Gość Niedzielny Ekstra” poświęcony Św. Faustynie i Miłosierdziu Bożemu.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Droga odkryć naukowych jest zawsze drogą do prawdy. Dlatego każdy człowiek, który szuka prawdy, w rzeczywistości porusza się drogą, która prowadzi do Boga”. Św. Jan Paweł II