Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.04.2023R.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

Bogu niech będą dzięki za przygotowanie i uczestnictwo w Tajemnicy Paschalnej. 

Wyrażamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego, pełnego wiary i skupienia przeżycia Triduum Paschalnego: za przygotowanie dekoracji „Ciemnicy”, „Bożego Grobu”, kościoła oraz Liturgii Triduum Paschalnego, za zaangażowanie w uczestnictwo i przeżywanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Za wszelkie złożone Ofiary.

Wyrazy PODZIĘKOWANIA składamy: Siostrze Emilii Zakrystiance, Pani Organistce, Służbie Liturgicznej Ołtarza – Ministrantom i Lektorom, Siostrom Serafitkom, Księżom Współpracownikom za Ich posługę w konfesjonale oraz zaangażowanie podczas Liturgii, Różom Różańcowym, Młodzieży Oazowej, Osobom prowadzącym adoracje, Orkiestrze Miejskiej,  Panu Adamowi i Panom, którzy przygotowali dekoracje, Pani Agacie sprzątającej kościół, Panu Andrzejowi za fotografowanie uroczystości, Panu Darkowi za prowadzenie Strony Parafialnej, Paniom w kuchni. Słowa podziękowania wszystkim, którzy reprezentowali Parafię podczas Miejskiej Drogi Krzyżowej. „BÓG ZAPŁAĆ”!

DZISIAJ

  • Podczas składki niedzielnej zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  • Zapraszamy na Nieszpory Świąteczne oraz Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA

  • Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia – Msze Św. jak w niedziele. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Trwa Oktawa Wielkanocna. W piątek w Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. Zapraszamy!

W środę, 12 kwietnia, Ks. Juliusz obchodzi Imieniny. Wraz z modlitwą, Życzymy Drogiemu Solenizantowi, Darów Ducha Świętego w posłudze duszpasterskiej i katechetycznej, opieki Matki Bożej, naszej Patronki, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

W czwartek, 13 kwietnia, o 16:30 odbędzie się próbna spowiedź dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców zapraszamy na Mszę Św. o 18:00, a po niej spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa!

W naszej świątyni przy Tabernakulum pojawił się odrestaurowany Tron, świecznik i lichtarz pod Paschał. Drugi świecznik jest jeszcze odnawiany. Za wykonane prace zapłaciliśmy 5800 zł. Zapraszamy Sponsorów do wsparcia dzieła renowacji. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. O 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Jest to Święto patronalne Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

W Imieniu Mieszkańców Noclegowni przy ul. Dąbrowskiego wyrażamy PODZIĘKOWANIE OFIARODAWCOM, którzy wsparli produktami spożywczymi funkcjonowanie tego Domu. „Dziękujemy”!

Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Dziękczynnej, za Dar Życia Św. Józefa Bilczewskiego, do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 10 czerwca 2023 r. Parafie Dekanatu Oświęcimskiego planują wyjazd z noclegiem 9 i 10 czerwca (piątek i sobota). Koszt Pielgrzymki to 310 zł. Ilość miejsc ograniczona (10 osób z parafii). Więcej informacji na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do kupienia i czytania prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Zmartwychwstań Jezu, w sercu moim, skrusz kamień grzechu, co w nim tkwi. Zamiast grobowych, czarnych cieni niech Twoje światło we mnie lśni”.
Leopold Staff