Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.12.2019r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

DZISIAJ:

 • Obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od godziny 12:00 do 13:00 przeżywana jest GODZINA ŁASKI. W jakimkolwiek miejscu będziemy włączmy się w tę GODZINĘ, aby Niepokalana uprosiła nam potrzebne Łaski.
 • Na Mszy Św. o 12:00, Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. zostaną poświęcone medaliki. Zapraszamy!
 • Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski,  obchodzimy w Kościele, w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będą zbierane OFIARY pieniężne do puszek  przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!
 • Podczas składki niedzielnej będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.
 • Aby uczcić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Schola „Wniebowzięci” zaprasza Parafian o godzinie 17:00, na Nabożeństwo z odśpiewaniem Akatystu Maryjnego. 

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:  

 • W piątek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W Rocznicę stanu wojennego , o 18:00 zostanie odprawiona Msza Św.  w Intencji naszej Ojczyzny oraz Członków Solidarności Ziemi Oświęcimskiej i ich Rodzin. Zapraszamy.
 • W sobotę, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła,

W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Msze Św.  RORATNIE  odprawiamy: od  poniedziałku  do piątku o 17:00, a w soboty 7:00. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania, że w tym tygodniu odbędą się Spotkania w „Małych Grupach”, według ustalonego harmonogramu. Obecność obowiązkowa!

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza w środę 11 grudnia na wykład Ks. Piotra Leśniaka „Rodzina Bogiem silna” Nauczanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły na plakacie.

Także w środę, w Szkole Podstawowej w Babicach o 17:00, z inicjatywy rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się spotkani z Krawcową, dla tych Dzieci, które pragną przeżyć uroczystość komunijną w jednakowych strojach. Rodzice przychodzą z Dziećmi, aby pobrać miarę.

 • W przyszłą niedzielę, 15 grudnia, Społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach przy współpracy z Parafią zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w przedsionku kościoła w godzinach od 6:30 do 13:30 po Mszach Św. Całkowity dochód z Kiermaszu będzie przeznaczony na zakup pomocy edukacyjnych dla Uczniów tej Szkoły. Dziękujemy za Wsparcie!
 • Także w przyszłą niedzielę, na Mszę Św. o 12:00, ZAPRASZAMY  DZIECI z Kl. 3, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami.

W niedzielę, 29 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30.

Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Od 1 stycznia 2020 r. ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Św. w Niedziele i Święta Nakazane. 

 • Zamiast Mszy Św. o godzinie 8:00 będzie o 7:30. 
 • Druga zmiana dotyczy przeniesienia Mszy Św. dla Dzieci z godziny 12:00 na 10:30, a tym samym ulegną zmianie godziny Chrztów Świętych i Roczków z godziny 10:30 na 12:00. 

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”!

Prymas Stefan Wyszyński nauczał:
„Nie bójmy się, że Maryja przesłoni nam Chrystusa – Ona jest po to, aby do Niego prowadzić.”