Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.11.2020R.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • Od soboty, 7 listopada BR obowiązują kolejne restrykcje związane z zagrożeniem epidemicznym. Najważniejsze to ilość wiernych podczas Mszy Św. i Nabożeństw w kościele: 1 osoba na 15 m2. W  kościele może przebywać 42 Wiernych, a w kaplicy na cmentarzu komunalnym 20 Wiernych.
 • Biskupi przywrócili dyspensę od uczestnictwa we Mszy Św. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych i Nabożeństwach w tygodniu.
 • Prosimy i przypominamy o noszeniu maseczek oraz o odpowiedniej kolejności w przyjmowaniu Komunii Świętej – najpierw „na rękę”, następnie przyjmujący „do ust”. Dziękujemy!!!
 • Podczas składki niedzielnej, zbierana jest składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary. Z racji kolejnego ograniczenia Wiernych w kościele, Osoby pragnące wspomóc finansowo Parafię, mogą to uczynić wpłacając na konto bankowe z zaznaczeniem na jaki cel.
 • Przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – „PRZYWRÓCIĆ NADZIEJĘ”
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W poniedziałek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
 • We wtorek, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
 • W środę, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 102 Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. w Intencji naszej Ojczyzny oraz Rodaków w kraju i zagranicą. Jest to także dzień Imienin Ks. Marcina. Wraz z modlitwą, życzymy Solenizantowi obfitych Łask i Błogosławieństw Bożych w pracy duszpasterskiej.
 • W czwartek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 • W piątek, 13 listopada – wspomnienie Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w listopadzie o 17:30. Zapraszamy!

Na razie nie ogłaszamy wspólnych odwiedzin Chorych, ale zachęcamy Osoby starsze, aby w swoich domach korzystały z posługi księdza (spowiedź, Komunia Św. Namaszczenie Chorych). Jeśli ktoś pragnie takich odwiedzin, to księża indywidualnie udadzą się do domów z posługą sakramentalna. Prosimy zgłaszać podczas otwarcia kancelarii.

Z powodu pandemii COVID 19 nie będzie żadnych spotkań duszpasterskich Dzieci, Młodzieży czy Dorosłych. Nie będzie także spotkań w Małych Grupach przygotowujących się do Bierzmowania.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński nauczał:
„Obywateli nie „produkuje się” w fabrykach;
to w RODZINIE, pod sercem MATEK kryje się NARÓD”.