Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.09.2019R.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

 • Rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego pod hasłem: „Nauczycielu gdzie mieszkasz”.
 • Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
 • Na Mszy o 12:00 poświęcimy tornistry na rozpoczynający się nowy rok szkolny. Szczególnie zapraszamy Dzieci z Klas Pierwszych rozpoczynające naukę w szkole.
 • W Chybiu odbędą się Dożynki Diecezjalno – Powiatowe. Program na plakacie.
 • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

 • W piątek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
 • W sobotę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w całej Polsce odbywa się Akcja: „Polska pod Krzyżem”. Program dla naszej Diecezji znajduje się na afiszu.

Schola „WNIEBOWZIĘCI”, ZAPRASZA wszystkich pragnących śpiewać na „Chwałę Boga”, na SPOTKANIA, w każdy poniedziałek o 18:00.

Rozpoczynamy nowy Rok Formacyjny. Zapraszamy na SPOTKANIA WSPÓLNOTY działające w  Parafii według następującego Harmonogramu:

 • W środy po wieczornej Mszy Św. Grupę Biblijno – Modlitewną Dorosłych, oraz Oazę Dorosłych, 
 • We czwartki po wieczornej Mszy Św. – Lektorów,
 • W piątki po wieczornej Mszy Św. – Oazę Młodzieżową,
 • W soboty  od 9:00 do 11:00 Scholę Dziecięcą, Ministrantów oraz Oazę Dzieci Bożych.

Zapraszamy Chętnych, aby odnaleźli swoje  miejsce oraz zaangażowali się w życie religijne we Wspólnocie Kościoła i Parafii.

Dla Kandydatów do Bierzmowania podajemy terminy Spotkań w „Małych Grupach”:

 • Poniedziałek: 16:30
 • Piątek: 19:00
 • Sobota: 10:30

Wypełnioną Kartę Zgłoszeniową przynosimy do Kancelarii Parafialnej najpóźniej do 21 września (sobota). Wtedy ustala się przydział do Grupy.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, zaprasza w środę, 11 września, na wykład Ks. Piotra Leśniaka zatytułowany: „Owocami Ducha są Łagodność i Opanowanie”. Szczegóły na Plakacie.

W czwartek, 12 września, ZAPRASZAMY Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę Św. o 18:00, a po niej  na Spotkanie do Salki Katechetycznej.

W sobotę 14 września w kościele św. Józefa odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy zielonej. Spotkanie rozpocznie się drogą krzyżową o 17:30 w ramach akcji ewangelizacyjnej „Polska pod krzyżem”, następnie Msza Święta i spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Pielgrzymów z Grupy Zielonej.

W przyszłą niedzielę, 15 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu, Centrum Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę, 28 września z parkingu pod zamkiem o 7:30. Opłata za autokar i bilety wstępu 40 zł. od osoby. Plan na afiszu w gablotce.

W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona  kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera  Pt.: „ZAPOMNIANI CHŁOPCY”, w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł – dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie.

MISJONARKI NIEPOKALANEJ OJCA KOLBEGO przeżywają Jubileusz 25 lecia obecności w Polsce na Ziemi Oświęcimskiej. Kulminacyjnym punktem będzie Msza Św. odprawiana przez Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego w niedzielę, 29 września. Plan obchodów znajduje się na plakacie.

Św. Leon Wielki nauczał:
„Krzyż Jezusa jest źródłem wszelkich błogosławieństw i przyczyną wszystkich łask.
Dzięki niemu wierzący czerpią moc ze słabości, chwałę ze wzgardy i życie ze śmierci”.