Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.05.2022R.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Pamiętajmy w modlitwie o pracujących na „Żniwie Pańskim” oraz o tych, którzy szukają Drogi, aby pójść za „Dobrym Pasterzem”. Na Stronie Internetowej znajdują się Informacje potrzebne Kandydatom zgłaszającym się do Seminarium Duchownego.
  • Podczas składki będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”. Po Mszy Św. do wystawionych koszyków można złożyć Ofiary na Radio „Anioł Beskidów”. „Bóg zapłać”!
  • O 17:30 Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy!

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 9 maja – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  • W sobotę, 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu Ks. Maciej obchodzi Imieniny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie, prosząc o Bł. B., zdrowie i Dary Ducha Św. podczas Jego duszpasterzowania w naszej Parafii.

Na plakatach, folderach i Stronie Internetowej znajduje się Program Misji Parafialnych. Prosimy o zapoznanie się z nim i modlitwę w Intencji Misji i Misjonarzy.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.

W sobotę, 14 maja Dzieci Komunijne wraz z Rodzicami jadą na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby podziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Zapraszamy również do udziału w tej pielgrzymce Dzieci z Klas 4, które w tym roku będą przeżywały w niedzielę, 12 czerwca, na Mszy Św. o 12:00, Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Z racji pandemii nie miały możliwości takiego wyjazdu.

Wyjazd w sobotę, 14 maja, z parkingu pod zamkiem o 9:00. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy u Pani Katechetki Renaty, codziennie do czwartku włącznie po wieczornej Mszy Św. Szczegóły przy zapisie.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Polecamy: „Niedzielę” , „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Apostolstwo Chorych”, „Misyjne Drogi”.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Maryja jest Matką łaskawą i miłosierną, gdyż wszyscy grzesznicy mają do Niej dostęp”. Św. Rafał Kalinowski