Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 08.03.2020R.

 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ: 

  • Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Dzieci Afrykidzieło „Ad Gentes”. W modlitwie pamiętajmy o Kobietach z racji Ich Święta. Podczas składki niedzielnej, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.
  • GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 17:00. Zapraszamy!

Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania, że w tym tygodniu odbędą się Spotkania w „Małych Grupach”, według ustalonego harmonogramu. Obecność obowiązkowa!

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (od 13 do 15 marca) zapraszamy na II Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska. Hasłem przewodnim są słowa: „Źródło Życia”. Na zakończenie Warsztatów Uczestnicy zaśpiewają na Mszy Św. o 12:00. 

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
  • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych.

Droga Krzyżowa w Intencji Trzeźwości Narodu Polskiego odbędzie się w sobotę, 14 marca na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Brzezince. Rozpoczęcie o 10:00 przy Bramie Śmierci. Szczegóły na plakacie.

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 22 marca BR., w 4 Niedzielę Wielkiego Postu. Nauki Rekolekcyjne wygłosi Ks. Piotr Andryszczak, Wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Już teraz ZAPRASZAMY Wszystkich Parafian: Dzieci, Młodzież, Dorosłych, Starszych. Wydrukowany program rekolekcji znajduje się na ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy, w Gablotce oraz na Stronie Internetowej Parafii.

Przypominamy o zbieraniu starych, zdenominowanych MONET DLA MISJONARZY”. Można je składać do skarbonki, w zakrystii lub w kancelarii. „Bóg Zapłać”!

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Mały Gość”, „Misyjne Drogi”!

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, w sobotę, 28 marca 2020r. W programie: Msza Św. w bazylice, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Dróżkach, zwiedzanie Sanktuarium. Wyjazd z parkingu pod zamkiem o 8:30. Opłata za autokar od osoby – 25 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do Naszego Kina w dniach od 9 do 19 marca BR na projekcję filmu Pt. „Najświętsze Serce”. Szczegóły na plakacie.

Prymas Tysiąclecia głosił:
„Wewnętrzna przemiana, odnowa i nawrócenie możliwe jest wtedy,
gdy człowiek potrafi dla Prawdy poświęcić to, co jest jego najbardziej osobistą własnością
– swoje myślenie, swoje zdanie i przekonanie”.