Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.11.2021R.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ

  • Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Św. o 7:30 w salce.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków Zmarłych o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • We wtorek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
  • W środę, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W czwartek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie, Rodakach w kraju i zagranicą, o prezydencie i rządzących. Księża Salezjanie zapraszają na Mszę Św. w Intencji Ojczyzny do Sanktuarium M. B. Wspomożenia Wiernych na godzinę 10:00. Pamiętajmy, aby udekorować nasze domy biało – czerwonymi flagami oraz innymi symbolami narodowymi.
  • W piątek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to także Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • W sobotę, 13 listopada – wspomnienie Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. Zapraszamy!

W parafii salezjańskiej MB Wspomożenia Wiernych, Wspólnota Neokatechumenalna rozpoczyna katechezy. Serdecznie zapraszamy na katechezy w poniedziałki i czwartki o 19:00 w sanktuarium.

  • W niedzielę, 14 listopada na Mszy Św. o 10:30 nastąpi inauguracja Parafialnego Etapu Drogi Synodalnej.
  • W przyszłą niedzielę, podczas składki zbierana będzie Składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  • Także w przyszłą niedzielę, przed kościołem, Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie na nowy rok. Do skarbonki będzie można złożyć dadki, które umożliwią działalność OSP. Te pieniądze będą przeznaczone na sprzęt i środki ratunkowe. „Bogu ku chwale, ludziom na pożytek”. Więcej informacji na afiszu.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej oraz Kalendarza z wizerunkami Matki Bożej w cenie 7 zł.

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Poznaj swoją godność, chrześcijaninie! Stałeś się uczestnikiem Boskiej natury, … . Przez chrzest stałeś się przybytkiem Ducha Świętego, nie wypędzaj Go więc z twego serca przez niegodne życie”. Św. Leon Wielki