Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.08.2022R.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ:

  • Z kościoła Św. Maksymiliana w Oświęcimiu wyrusza XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA OŚWIĘCIMSKA  na Jasna Górę. Módlmy się w intencji Pielgrzymujących, a Oni niech pamiętają o naszych Intencjach. Jest możliwość, aby do wtorku włącznie na stronie www.zielonioswiecim.pl przesłać Intencje, które Pielgrzymi odczytają na różańcu i zaniosą przed ołtarz Matki Bożej na Jasnej Górze. Link do strony będzie dostępny na stronie parafialnej.
  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce odbędzie się Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, kapłana.
  • We wtorek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  • W środę, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

Trwa Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o uzależnionych od alkoholu i pokrzywdzonych przez pijaństwo. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i wpisu do Książki Trzeźwości.

W tym roku mija 80-rocznica męczeńskiej śmierci Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża. Jeszcze dzisiaj i jutro w klasztorze Sióstr Karmelitanek o 17:00, zapraszamy na Msze Św. z kazaniem poświęcone tej świętej kobiecie, filozofce i męczennicy.

We wtorek 9 sierpnia, w kaplicy Sióstr Karmelitanek o 17:00 będzie celebrowana Msza Św. pod przewodnictwem kardynała Michaela Czerny. Natomiast w tym samym dniu o 19:00 w kościele Św. Józefa Robotnika na Zasolu odbędzie się koncert dedykowany Świętej z udziałem solistów, chóru „Baroque Ensemble” oraz zespołów działających w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Więcej informacji na plakatach.

Parafia organizuje wyjazd autokarem do Częstochowy w dniu 11 sierpnia (czwartek) na powitanie PIELGRZYMÓW. Msza Święta na „Szczycie” o 14:00. Zapisy w kancelarii do poniedziałku, 8 sierpnia! Wpłata – 60 zł. od Osoby. Wyjazd z Parkingu „Pod Zamkiem” o 7:30.

W sobotę, 13 sierpnia zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi przed Odpustem Parafialnym w godzinach od 6:45 do 8:00 oraz od 17:00 do 18:30.

W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Ksiądz Biskup wystosował zaproszenie:

„Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczystości ku czci naszego głównego Patrona Diecezji, św. Maksymiliana. Odbędą się one w Oświęcimiu, 14 sierpnia 2022 roku.

Uroczystości rozpoczną się w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu o godzinie 8:30, skąd wyruszy procesja do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podobne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Maksymiliana zostanie odprawione o godzinie 8:00 w kościele Ojców Franciszkanów w Harmężach, po którym również wyruszy procesja do KL Auschwitz.

Eucharystia będzie celebrowana o godzinie 10:30 przy Bloku 11, na terenie KL Auschwitz.

Wejście na Uroczystości dla pielgrzymów przez bramę od strony ul. Więźniów Oświęcimia oraz przez główne wejście do Muzeum. Zapraszam i błogosławię Pielgrzymom”.

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

Także w przyszłą niedzielę, podczas składki niedzielnej będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.

W poniedziałek, 15 sierpnia,  przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci WNIEBOWZIĘCIA NMP. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

Uroczysta SUMA ODPUSTOWA, z procesją wokół kościoła i poświęceniem wieńców dożynkowych o godzinie 12:00. Przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. Marcin Hodana, proboszcz z Parafii M. B. Częstochowskiej w Okleśnej, Jubilat przeżywający 25 rocznicę święceń kapłańskich.

Zapraszamy Asystę procesyjną: niosących baldachim, feretrony, dzieci sypiące kwiaty i niosące symbole religijne, ministrantów, lektorów, Koła Gospodyń Wiejskich z wieńcami dożynkowymi, Strażaków z Broszkowic.

Ostrzegamy Parafian, że od kilku niedziel przed drzwiami kościoła stoją ludzie i zbierają ofiary. Działają bez zgody Księdza Proboszcza. Prosimy zastanowić się, nim ktoś złoży ofiarę, a te osoby proszone są, aby poza terenem kościelnym prowadziły swoją działalność!!!

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Apostolstwo Chorych”, „Misyjne Drogi” 

Gościom i Parafianom  życzymy udanych  wakacji, wypoczynku i refleksji nad pięknem stworzonego świata.

Niech Bóg Wam Błogosławi, a Matka Boża, do której pielgrzymujemy wyprasza potrzebne Dary!

GŁOS ŚWIĘTYCH: „Niedziela winna być wielką bramą, przez którą na teren powszednich dni tygodnia wchodzi życie wieczne i siła do pracy.” Św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein