OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.07.2019r.

• Po Mszy Św. o 8:00 Zmiana Tajemnic Różańca w salce katechetycznej.
  • Różaniec z czytaniem Wypominków  Zmarłych o 17:30.

• W poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana,
  • W czwartek, 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata i Patrona Europy,
  • W piątek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  • W sobotę, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W sobotę, 13 lipca, Zarząd KLUBU „SAMBORZANIE”  Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Oświęcimiu ZAPRASZA na obchody 76 Rocznicy „Rzezi Wołyńskiej”. Rozpoczęcie Mszą Św. w naszym kościele o 11:00. Szczegółowy Program na Afiszu.

Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje PIELGRZYMKĘ  do KOSZYC na Słowację, miejsca męczeńskiej śmierci Św. Melchiora Grodzieckiego, 12 i 13 października BR. Cena wyjazdu: 270 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 lipca. Program i szczegóły na afiszu w gablotce.

W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 7 do 11 sierpnia 2019r. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „OWOCEM ZAŚ DUCHA JEST …”.

W niedzielę, 14 lipca, nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. O 12:00 sprawowana będzie SUMA ODPUSTOWA z procesją przy kościele. Kazanie i Sumę Odpustową poprowadzi Ks. Andrzej Zając, proboszcz z parafii Św. Macieja w  Bielanach. Zapraszamy Dzieci do sypania kwiatów, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie niosące feretrony !

W kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych rozpoczyna się Triduum przed uroczystością NMP z Góry Karmel. W dniach od 13 do 15 lipca (sobota, niedziela, poniedziałek) o godzinie 17:00 będzie Msza Św. z możliwością przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Szczegóły na plakacie.

W środę 10 lipca o godz. 16.00, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Oświęcimiu zaprasza na wykład ks. Piotra Leśniaka „Owocem Ducha jest wierność”. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce – Zdroju. Więcej szczegółów na plakacie.

Zachęcamy do kupowania i czytania Prasy Katolickiej. Polecamy: „Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Misyjne Drogi”!

Św. Paweł VI, papież mówił:
„Człowiek współczesny chętniej słucha świadków niż nauczycieli;
a jeśli już nawet słucha nauczycieli, to dlatego,
że są oni równocześnie świadkami. …
W związku z tym ceni się wartość życia prawdziwie zgodnego z Ewangelią!