Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.06.2020 R.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

DZISIAJ:

  • Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • W Broszkowicach o 10:00 będzie sprawowana Msza Św. „O zachowanie od gradobicia, szczęśliwe zbiory i Bł. B. dla Mieszkańców.” „Bóg zapłać” za złożone Ofiary na Msze Św. oraz na potrzeby kościoła.
  • Po Mszy Św. o 7:30 ZMIANA Tajemnic Różańca Świętego w salce katechetycznej.
  • Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17:30.

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA:

  • W poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi KrólowejZapraszamy w tym dniu Kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 na Mszę Św. o 18:00 oraz Nabożeństwo Czerwcowe i Konferencję. Obecność obowiązkowa!
  • W czwartek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • W sobotę, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, kapłana.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, w tygodniu po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta  o 17:30.

Od niedzieli, 7 czerwca  poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Św., Nabożeństwach i korzystania z Sakramentu Pokuty.

Przypominamy i apelujemy o zachowanie środków ostrożności – bezpiecznej odległości oraz zakrywania ust i nosa maseczkami ! Nie obowiązują już ograniczenia ilości Osób w kościele!

Uroczystość BOŻEGO CIAŁA będziemy sprawować w naszym kościele. Rozpoczniemy Mszą Św. o 9:00, a następnie wyruszymy z PROCESJĄ przy kościele do Czterech Ołtarzy.

Będzie to także Msza Św. Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla Dzieci klas 4 przed Rocznicą Komunii Św. odbędzie się w kościele, we wtorek 9 czerwca o 16:30. Zapraszamy! 

Prosimy Osoby niosące  feretrony i poduszki z symbolami religijnymi o przygotowanie ich wcześniej do procesji. Prosimy także Panów niosących baldachim. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

Parafian prosimy o udekorowanie domów symbolami religijnymi, niech to będzie znak naszej  wiary, jej publicznego wyznania, wypływający z naszej czci dla CHRYSTUSA  obecnego w NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENCIE.  

SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA przed Uroczystością BOŻEGO CIAŁA w  środę od 17:00 do 18:00. 

Także w tym dniu prosimy Chętnych o posprzątanie przy kościele. Przychodzimy z własnym sprzętem na 16:00.

W Oktawie Bożego Ciała, do przyszłego  piątku (19 czerwca) włącznie po Mszy Św.  odprawianej o18:00 – PROCESJA  z  NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENTEM  przy kościele.

Na spotkaniu z Rodzicami Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, ustalono, że Uroczystość Komunijna odbędzie się w niedzielę 28 czerwca na Mszy Św. o 13:00. Jest to termin dla tych, którzy pragną, aby Ich Dzieci przystąpiły do Komunii Św. jeszcze przed wakacjami.

Próba dla tych Dzieci odbędzie się w poniedziałek, 15 czerwca w kościele o 16:30. Dla pozostałych obowiązuje termin wrześniowy.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Prymas Wyszyński głosił:
„Dziękujemy Kościołowi, że przez chrzest, sakramenty i modlitwę, nieustannie wprowadza nas w porządek łaski, czyli miłości nadprzyrodzonej, że łaskę tę nieustannie w nas pomnaża. Przecież to Kościół dał nam przez chrzest – Trójcę Świętą! On nas ochrzcił i naucza w imię Trójcy Świętej. To on pragnie, byśmy nieustannie byli mieszkaniem Boga i nosicielami Jego.”