Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.05.2023R.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 

DZISIAJ

  • Po Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie Zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Zapraszamy!
  • Na Mszy Św. o 10:30 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Babicach i o 12:00 Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Innych Szkół z Oświęcimia, przystąpią do PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. Zbiórka Dzieci i Rodziców przed kościołem dla Grupy I o 10:20, a dla Grupy II o 11:50.  Prosimy Parafian niezwiązanych z Uroczystością, aby wybrać uczestnictwo we Mszach Świętych o innych godzinach.
  • Nabożeństwo Majowe o 17:30. Zapraszamy!

WSPOMNIENIA LITURGICZNE:

  • W poniedziałek, 8 maja – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu klerykom naszego seminarium. Módlmy się w Ich Intencji.

Zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne i ich Rodziców do udziału w Białym Tygodniu. O 18:00 Msza Święta połączona z Nabożeństwem Majowym. W sobotę, 13 maja Dzieci wezmą udział w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w tygodniu po Mszy Św. wieczornej,  w niedziele o 17:30.

W nadchodzącym tygodniu, według harmonogramu, odbędą się Spotkania w Małych Grupach dla Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. Zapraszamy!

W czwartek, 11 maja zapraszamy Rodziców Kandydatów do Bierzmowania na Mszę Św. o 18:00, Nabożeństwo Majowe i Spotkanie w kościele. Obecność obowiązkowa! 

Parafie Dekanatu Oświęcimskiego zapraszają w sobotę, 27 maja, do naszego kościoła, na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Szczegółowy program na plakacie i Stronie Internetowej Parafii.

W poniedziałek, 8 maja po wieczornej Mszy Św. i Nabożeństwie, zapraszamy do salki Osoby, które podpisują się w anonimowym liście kierowanym do Proboszcza i Siostry Zakrystianki jako „Parafianie”. Sprawa dotyczy dekoracji kwiatowych w kościele oraz innych spraw duszpasterskich.

W niedzielę, 14 maja podczas składki zbierana będzie składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Także w przyszłą niedzielę Ks. Maciej będzie obchodził Imieniny. Solenizantowi życzymy obfitości Łask Bożych i opieki naszej Patronki.

Diecezja Bielsko – Żywiecka organizuje Pielgrzymkę do Włoch z okazji 770 lecia kanonizacji Św. Stanisława Biskupa – Patrona Polski. Więcej informacji na afiszu. Zapisy w kancelarii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

CYTAT NA DROGĘ:
„Blask prawdy zwycięża ciemności”.
Henryk Sienkiewicz