OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.04.2019r.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ:

  • Po Mszy Św. o 8:00 Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  • Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Ojca Rekolekcjonistę, Ks. Krzysztofa Sordyla.

PROGRAM REKOLEKCJI znajduje się w gablotce, na Stronie Internetowej parafii oraz  wydrukowany do zabrania z ołtarza M. B. Nieustającej Pomocy. ZAPRASZAMY!

Spowiedź Święta na zakończenie REKOLEKCJI odbędzie się w środę, 10 kwietnia w godzinach: od 7:00 do 8:00 i od 17:00 do 18:00.

W poniedziałek i we wtorek podczas Mszy Św. z nauką rekolekcyjną o 8:00 i 18:00 będzie zbierana składka na potrzeby duszpasterskie Ks. Rekolekcjonisty. Za złożone OFIARY  składamy serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ”.

W poniedziałek, 8 kwietnia i w środę, 10 kwietnia o 16:30 w kościele, odbędzie się Spotkanie dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Obecność obowiązkowa!

Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania, że w tym Tygodniu odbędą się Spotkania w „Małych Grupach”, według ustalonego harmonogramu. Na Spotkania przynosimy INDEKSY!!!

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza w środę, 10 kwietnia na wykład Edwarda Szpoczka Pt. „Trwać w Chrystusie”. Szczegóły na plakacie.

ZAPRASZAMY na Nabożeństwo DROGI  KRZYŻOWEJ – w każdy PIĄTEK Wielkiego Postu:

  • 8:30 – dla Dorosłych,
  • 16:00 – dla Dzieci Szkolnych,
  • 17:00 – dla Młodzieży i Starszych,

W czwartek, 11 kwietnia po Mszy Św. wieczornej, zapraszamy na „SPOTKANIA Z KATECHIZMEM”, czyli Katechezę dla Dorosłych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną lub przypomnieć sobie podstawowe prawdy wiary. TEMAT KATECHEZY: SKARBY KOŚCIOŁA – EUCHARYSTIA.

W piątek, 12 kwietnia odbędzie się MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele Św. Maksymiliana o 18:00 i przejście ulicami parafii salezjańskiej, naszej do kościoła Św. Józefa na Zasolu. ZAPRASZAMY! Szczegóły na plakacie.

Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną, będą w sobotę, 13 kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Prosimy zgłaszać Chorych i Starszych Parafian w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Odwiedziny rozpoczniemy o 9:00.

Zespół Opery Krakowskiej zaprasza na „REQUIEM” Giuseppe Verdiego, które odbędzie się 13 kwietnia o 16:00 w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Więcej informacji na plakacie.

W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ czyli PALMOWA. Na każdej  Mszy Św. odbędzie się pobłogosławienie palm.

O 12:00 ustawiamy się na placu obok figury Św. Józefa, gdzie nastąpi poświęcenie palm i  procesjonalnie wyruszymy do kościoła na Eucharystię.

Zapraszamy Dzieci z palmami. Po Mszy Św. odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę wykonana własnoręcznie.

Po Mszach Św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na kwiaty do BOŻEGO GROBU. Za złożone Ofiary składamy:Bóg zapłać”!

Także w przyszłą niedzielę, podczas składki, będzie zbierana „Składka Inwestycyjna”.

W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem Ks. Biskupa w katedrze Św. Mikołaja w Bielsku – Białej o godzinie 14:00.

Caritas diecezji w ramach działalności charytatywnej rozprowadza Paschaliki. Minimalna Ofiara za małe Paschaliki to 5 zł, a za duże to 12 zł. Można je nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Zapraszamy na I Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 19 maja 2019. Warsztaty poprowadzi Ola Ptaszyńska.

Hasłem przewodnim są słowa: „Abyście się wzajemnie miłowali…”. Szczegóły dotyczące programu i zapisów na stronie Internetowej parafii i na plakatach. Zapisy do 16 kwietnia!

Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w szkole we wtorek 9 kwietnia w godzinach: od 17:30 do 19:30.

Fundacja im. Brata Alberta, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oświęcimiu – Dworach organizuje kiermasz świąteczny w naszym kościele, w niedziele palmową. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację podopiecznych. Dziękujemy!

Mobilne Centrum Badań zaprasza w czwartek, 11 kwietnia od 16:00, na bezpłatne badania. Ambulans Diagnostyczny będzie parkował przy kościele (ul. Kościelna). Więcej informacji na ulotkach.

Św. Tomasz z Akwinu nauczał:
„Wszechmoc Boża wyraża się przede wszystkim w fakcie przebaczania i miłosierdzia,
gdyż poprzez dobrowolne przebaczenie Pan chce okazać swoją najwyższą moc”.

Zamknij menu