Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny
w Oświęcimiu

ul. Dąbrowskiego 5a
32-600 Oświęcim

Adres

33 842 28 66

Kontakt telefoniczny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.12.2020

2 NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ:

  • Obchodzimy w Polsce  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. będzie można złożyć OFIARY do puszek  przy wyjściu z kościoła. „Bóg Zapłać”!
  • Przeżywamy Świętego Mikołaja. Niech Patron Dobroci pobudzi nasze serca do Życzliwości i wzajemnej Miłości. Dzieciom i Dorosłym życzymy spotkania ze Św. Mikołajem.
  • Po  Mszy Św. o 7:30 w salce katechetycznej będzie  ZMIANA Tajemnic Żywego Różańca.
  • Modlitwa Różańcowa za Zmarłych Wypominanych w Wypominkach Rocznych o 17:30.   

LITURGICZNE OBCHODY TYGODNIA: 

  • W poniedziałek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, Patrona Pszczelarzy,
  • We wtorek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godzinie: 6:00, 8:00, 9:00, 17: 00 i 18:00

Jak można zauważyć, przy głównym wejściu do kościoła pojawił się automatyczny dozownik wody święconej. Wyrażamy słowa podziękowania Rodzinie naszej Parafii, za ufundowanie dozownika oraz zachęcamy, aby z niego korzystać. Niech znak Krzyża czyniony ręką na naszym ciele i woda święcona przypomną nam o Łasce Chrztu Świętego, zobowiązaniach płynących z faktu wejścia do Wspólnoty Kościoła oraz chronią nas przed pokusami Złego.

W „Bibliotece” i Zakrystii, można nabyć po Mszach Św. OPŁATKI na stół wigilijny oraz Świece Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: „ŚWIECA KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ”, a w tygodniu, w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Minimalna Ofiara za świecę to 6 zł. Złożone Ofiary staną się pomocą dla dzieł charytatywnych Diecezji i Parafii. „Bóg zapłać”!

Msze Św.  RORATNIE  odprawiane będą: od  poniedziałku  do  piątku o 17:00, a w soboty o 7:00. Nie będzie w tym czasie Mszy Św. o 18:00, za wyjątkiem Mszy Św. Nowennowej w środy i wieczornej w soboty.

OAZA DOROSŁYCH zaprasza w każdą środę adwentu na rekolekcje adwentowe. Spotkania odbędą się o godzinie 19:00 w kościele. W programie Spotkania konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Konferencje rekolekcyjne głosi ks. Maciej.

Zachęcamy Osoby Starsze i Chorych, aby w swoich domach korzystały z posługi księdza (spowiedź, Komunia Św. Namaszczenie Chorych). Jeśli ktoś pragnie takich indywidualnych odwiedzin, to księża udadzą się do domów z posługą sakramentalna. Prosimy zgłaszać podczas otwarcia kancelarii.

Wspólna wizyta Duszpasterzy przed Świętami odbędzie się w sobotę 19 grudnia. Początek odwiedzin o 9:00.

  • W przyszłą niedzielę, 13 grudnia Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, przy kościele będą rozprowadzać Kalendarze Strażackie. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć służbę Strażaków. W imieniu Komendanta i Strażaków „Dziękujemy”! (odczytać).
  • Także w przyszłą niedzielę, podczas składki niedzielnej, będzie zbierana składka „Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za złożone Ofiary.
  • Przyszła niedziela, to 39 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. „Solidarność” Ziemi Oświęcimskiej zaprasza na Mszę Św. do kościoła na 18:00 w intencji Ojczyzny i Członków „Solidarności” i Ich Rodzin.

W niedzielę, 27 grudnia, w Święto Świętej Rodziny pragniemy wspólnie dziękować Bogu za JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE. ZAPRASZAMY CZCIGODNYCH JUBILATÓW na Mszę Św. o 10:30. Serdecznie prosimy Jubilatów oraz Ich najbliższych, aby zgłosili tę radosną uroczystość w zakrystii po Mszach Św. lub w kancelarii parafialnej.

Zwracamy UWAGĘ Rodziców Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., samych Dzieci i Młodzieży z klas 8 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, aby zainteresowali się Materiałami zamieszczonymi od poniedziałku 7 grudnia na Stronie Internetowej Parafii, a dotyczącymi Formacji i przygotowania Ich do przyjęcia tych Sakramentów. Ponad to Młodzież do Bierzmowania, jeśli nie ma jeszcze Małego Katechizmu z pytaniami to proszona jest, aby zgłosić się po ten Katechizm do kancelarii w godzinach otwarcia.

Przypominamy o noszeniu maseczek zakrywających usta i nos, zachowaniu dystansu oraz o odpowiedniej kolejności w przyjmowaniu Komunii Świętej – najpierw „na rękę”, następnie przyjmujący „do ust”. Zachęcamy do Spowiedzi Świętej i uczestnictwa w Mszach Świętych w tygodniu.  „Dziękujemy”.

Przy Ołtarzu M. B. Nieustającej Pomocy znajduje się prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

Z nauczania Św. Jana Pawła II:
„W Najświętszej Eucharystii zawiera się
bowiem całe dobro duchowe Kościoła,
to znaczy sam Chrystus,
nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje …
ożywiające Ciało daje życie ludziom”.